برخورد قضایی با مقامات عالی رتبه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد معماریان شامگاه چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد، افزود: مسئولان تا زمانی که نقد سیاسی و جناحی شود و آب به آسیاب دشمن ریخته نشود، نقد منصفانه را می پذیرند. “

وی با بیان اینکه از اصحاب رسانه خواستار همکاری تنگاتنگ با قوه قضائیه و مجریه در شهرستان طبس هستیم، اضافه کرد: ارتفاع، مسکن و اجاره بها دغدغه اصلی مردم طبس است، رسانه ها باید این موارد را از مسئولان مطالبه کنند. و راه حل خود و مردم را به افسران ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه از خبرنگاران و رسانه های شهرستانی در خصوص مطالبه گری برای حل مشکلات مردم حمایت می کند، از رسانه های شهرستانی خواستار برگزاری مناظره بین مسئولان در خصوص مسائل عمومی شد تا مردم بتوانند در مورد مسائل خود قضاوت کنند.

رئیس کل دادگستری طبس از راه اندازی واحد آگاهی و پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان طبس خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری ورودی های دادگاه ها، دادسراها و شوراهای حل اختلاف شهرستان را به نصف کاهش می دهیم. طبس و ناهنجاری های قوه قضائیه در هفته». بیایید بررسی کنیم.

وی در خصوص قیمت های قابل توجه در شهرستان طبس نسبت به شهرهای اطراف خراسان جنوبی گفت: پل ارتباطی مستقیم بین مسئولان و مردم ایجاد می کنیم و اگر در کار مسئولان سهل انگاری شود، مسئول مربوطه است. تماس گرفته خواهد شد و موضوع حل خواهد شد.» بودن.

وی تاکید کرد: قوه قضاییه با تمامی افراد و مدیران دولتی و خصوصی که در رابطه با تورم و سایر مشکلات مردم و جامعه ترکیه اقدام می کنند برخورد قانونی خواهد کرد.

افزایش دفاتر خدمات قضایی

حجت الاسلام معماریان از افزایش دفاتر خدمات قضایی در طبس خبر داد و گفت: تا چندی پیش ۲ دفتر خدمات قضایی در طبس فعال بود که یکی از آن ها تعطیل شد و اکنون با یک دفتر، تعداد مراجعات و ازدحام جمعیت افزایش یافته است که این امر باعث می شود. به زودی دومین دفتر خدمات قضایی در طبس برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان راه اندازی شد.

وی افزود: در دفاتر خدمات قضایی اسناد به صورت الکترونیکی ثبت و به شعب شهرستان ارجاع می شود ضمن اینکه به زودی شعبه حقوقی در دادگستری طبس راه اندازی می شود.

پرونده کلاهبرداری آمیتیس در دست بررسی است

رئیس کل دادگستری طبس در واکنش به پرونده کلاهبرداری آمیتیس که در رابطه با ارز دیجیتالی که یکی از متهمان پرونده طبس دستگیر شده بود، به -خبرنگاران گفت: پرونده کلاهبرداری آمیتیس محرمانه و در دست بررسی است. . پرداختی انجام می شود و پرونده به موقع گزارش می شود.

وی ادامه داد: همه مسئولان و رسانه های طبس باید برای ارتقای امنیت فکری و اجتماعی شهروندان و رفع مشکلات خانواده ها تلاش کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه رسانه پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است، ادامه داد: رسانه ها باید در مرحله اول به موضوع اعتیاد، معضلات اجتماعی و ناهنجاری های اجتماعی بپردازند و نه فقط خبرنگار.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران باید سعی کنند اخبار را تحریف نکنند، خاطرنشان کرد: رسانه ها باید اخبار را از منابع مستند ارائه کنند و برای حفظ نظم و انقلاب، امید به انطباق اخبار با منویات مقام معظم رهبری را در جامعه ایجاد کنند.