برادرزاده برادر ناتنی صدام حسین در لبنان بازداشت شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، سرلشکر عباس ابراهیم، ​​رئیس سازمان اطلاعات لبنان، نوه صدام حسین نانتی، دیکتاتور فقید عراق را به اتهام جنایت دستگیر کرد. گوینده مطلع.

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان اطلاعات لبنان گفته است که «عبدالله یاسر انگشتان» برادرزاده صدام حسین برادر نانتی به اتهام جنایت گوینده او بازداشت شد

عباس ابراهیم گفت: عبدالله یاسر ریاست امنیت عامه انگشتان وی به دلیل اتهامات وی مبنی بر انجام اقدامات جنایتکارانه که منجر به کشته شدن هزاران نفر از مردم بیگناه شده و بر اساس اعلام پلیس بین الملل دستگیر شد.

وی افزود: ریاست امنیت عامه بر اساس قانون بین بین المللیسیستم قضایی و یادداشت تفاهم مبادله و استرداد افراد تحت تعقیب بین کشورها از جمله عراق و ما نیز به سهم خود مخالف هرگونه فرار از مجازات هستیم و از اجرای قانون بدون دخالت و فشار حمایت می کنیم.

باید گفت که جنایت وحشتناکی است گوینده در سال ۲۰۱۴ در این پایگاه هوایی در استان صلاح الدین (شمال عراق) و طی آن ۱۷۰۰ سرباز داوطلب خدمت در نیروی هوایی عراق که بیشتر آنها جوان بودند قتل عام شدند.

سازمان امنیت ملی عراق اخیرا به یکی از اعضای گروه تروریستی داعش که مرتکب این جنایت شده است اعتراف کرد گوینده در سال ۲۰۱۴ (در استان صلاح الدین) به انتشار کمک کرد.

این عضو گروه تروریستی داعش که «عمر» نام دارد و ۲۲ سال سن دارد، طی اظهارات خود از کشته شدن ۱۲۰ سرباز عراقی در این اردوگاه خبر داد. گوینده کشته شده آن ها هستند.

وی گفت: این ۱۲۰ سرباز عراقی داوطلبانه برای خدمت در پایگاه حاضر شدند گوینده در استان صلاح الدین بود آن ها هستند او آنها را سه بار کشت و سپس جسدش را با دیگر عناصر داعش دفن کرد.

این عضو گروه تروریستی داعش همچنین اعتراف کرد که در جنایتی دیگر چند تن از سربازان ارتش عراق را به همراه سایر تروریست ها سر بریده است.