بذری: وزنم را بر اساس حریفم تغییر نمی‌دهم/ برای شادی دل و مردم می‌جنگم، نه برای پاداش


احمد بازیری گفتما ترک کردیم به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، وی درباره رقابت های انتخابی وزن ۹۲ کیلوگرم برای حضور در بازی های کشورهای اسلامی گفت: این مسابقات قرار بود ۶ تیر بین من و حاجیلویان برگزار شود که حریفم در وزنه برداری شرکت نکرد. . . دلیلش را نمی‌دانم، اما این ناکامی باعث شد در بازی‌های کشورهای اسلامی نماینده کشورها باشم.

مدال نقره آسیا در مورد چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد گفت: چرخه خوب و کاملی بود و همه خود را محک زدند. این چرخه با قهرمانی کشور شروع شد و من از آنجا شروع کردم، به جام تختی آمدم و برای حضور در آخرین انتخابی بازی های قونیه انتخاب شدم.

آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم کشورمان درباره حریفان خود در این وزن خاطرنشان کرد: حریفان داخلی در این وزن بسیار خوب و در واقع یکی از شلوغی ها هستند.اغلب وزن ۹۲ کیلوگرم است. کشتی گیران خوبی داریم که در چرخه حضور داشتند و در نهایت کامران قاسم پور توانست دونده ملی پوش مسابقات جهانی را به تن کند. فعلاً در این وزن خواهم ماند زیرا ۹۲ تا ۹۳ کیلوگرم وزن طبیعی من است، بنابراین خواهیم دید که در آینده چه اتفاقی می افتد.

با توجه به اینکه من ۸۶ کیلو می جنگیدم و امسال ۹۲ کیلو مسابقه دادم، این وزنه های بسیاری از ورزشکاران است که از آنها عقب هستند و با وجود استعداد خوبی که دارند نتوانستند با تیم ملی این کار را انجام دهند، شما قصد دارید ورزش خود را تغییر دهید. وزنه در آینده گفت: ذهنیت من این است که نسبت به حریفانم وزنه را بلند و کم نکنم. وقتی در سال ۲۰۲۰ در وزن ۸۶ کیلوگرم شرکت کردم، خیلی ها گفتند وزنت را عوض کن و چرا در آن وزن ماندم، اما وزن من در مسابقات قهرمانی آسیا در دهلی ۸۶ کیلوگرم بود.

وی افزود: تمام تلاشم را می کنم و وزنه را بر اساس حریف تغییر نمی دهم. هر کس بیشتر تلاش کند مطمئنا برنده خواهد شد. بعد از مسابقات دهلی وزنم زیاد شد چون مسابقات وزنه برداری صبح برگزار می شد و باید وزنم را کاهش می دادم به ۹۲ کیلو رسیدم. تا زمانی که وزنم خوب باشد مبارزه خواهم کرد و نگران نباشم.

ملی پوش کشتی آزاد کشورمان در پاسخ به این سوال که چرا نتوانست در جام تختی عنوان قهرمانی را کسب کند، گفت: برای این مسابقات تمرینات زیادی انجام داده بودم و برنامه هایم طبق برنامه ریزی هایم پیش می رفت. به فینال راه پیدا کردم اما یک لحظه اشتباه کردم که حریفم از این اشتباه استفاده کرد. بعد از آن تمریناتم را ادامه دادم و روی نقاط ضعفم کار کردم. چند روز پیش فدراسیون در خبری اعلام کرد که مسابقه انتخابی برگزار می شود که من در آن شرکت کردم.

وی درباره حریفان خود در بازی های کشورهای اسلامی گفت: ۴ سال پیش که مسابقات در باکو برگزار شد در سطح خوبی بود و قهرمانان جهان و المپیک نیز حضور داشتند. اگر مثل قبل باشد حریفان خوبی از ترکیه، آذربایجان و … شرکت خواهند کرد. من اطلاعات دقیقی در مورد اینکه چه کسانی در وزن من شرکت خواهند کرد، ندارم، اما برای آمادگی و پیروزی در مسابقات به تمرینات ادامه می دهیم.

بازیری می گوید هدف او به دست آوردن دل مردم است نه پاداش در نظر گرفتن وی که برای مدال آوران پیش رفت، یادآور شد: جایزه اصلا برایم مهم نیست و برای دل خودم و مردم تلاش می کنم تا در این شرایط با مدال لبخند بر لبانشان بیاورم. من به پاداش متکی نیستم و تمام تلاشم این است که بهترین نتیجه را بگیرم.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید