بدن محافظت شده و 6 نشانه ضعف این سیستم


داشتن یک سیستم ایمنی قوی که بتواند با باکتری هایی که ممکن است با آنها برخورد کنید مبارزه کند بسیار مهم است.

در بحبوحه همه گیری کووید -19 ، بسیاری از مردم اقدامات احتیاطی را برای حفظ سلامت خود و خانواده انجام می دهند. شستن دست ها به مدت 20 ثانیه و مشاهده تعاملات در جلوگیری از گسترش عفونت مهم است.

اگر متوجه شدید که اغلب احساس بیماری و خستگی می کنید ، این احساس مداوم خستگی یا سایر علائم تحریک کننده که نمی توانید علت آن را مشخص کنید ، ممکن است به این معنی باشد که سیستم ایمنی بدن شما ضعیف شده است.

مشکلات و پیشگیری

علائم هشدار دهنده ضعف:

1. سطح اضطراب شما بالاست

تصادفی نیست که اغلب بعد از یک کار بزرگ در محل کار بیمار می شوید یا احساسات ناراحت کننده ای در خانه تجربه می کنید. اما انجمن روانشناسی آمریکا همچنین می گوید استرس طولانی مدت پاسخ ایمنی را تضعیف می کند.

زیرا باعث کاهش استرس در بدن لنفوسیت ها می شود. در واقع ، غدد لنفاوی زیر مجموعه ای از گلبول های سفید خون هستند که به مطابقت باکتری ها کمک می کنند. هرچه سطح لنفوسیت ها در بدن کمتر باشد ، خطر عفونت هایی مانند سرماخوردگی بیشتر می شود. ”

2. سرما می خورید

معمول است که بزرگسالان دو یا سه بار در سال سرما می خورند. علائم سرماخوردگی هفت تا 10 روز ادامه می یابد.

کارشناسان معتقدند که در این مدت ، سه تا چهار روز طول می کشد تا باکتری ها با باکتری های مضر مبارزه کنند.

اما اگر خود را درگیر سرماخوردگی معمول می بینید – یا سرماخوردگی که برطرف نمی شود و علائم آن برطرف می شود – این نشانه واضحی است که سیستم ایمنی بدن شما در حال تلاش برای ادامه فعالیت است.

اختلالات سیستمیک و مشکلات گوارشی

3. مشکلات زیادی با اختلال وجود دارد

اگر معده شما اغلب گاز ، گاز یا زخم دارد ، ممکن است نشانه ضعف بدن شما باشد. مطالعات نشان داده است که حدود 70 درصد از سیستم ایمنی بدن شما در هضم غذا نقش دارد.
باکتری ها و میکروارگانیسم های مفید که در آنجا زندگی می کنند از سلول در برابر بیماری محافظت می کنند و از ایمنی بدن حمایت می کنند.
سطوح پایین این عفونت های باکتریایی می تواند شما را در معرض خطر عفونت ، طولانی شدن التهاب و حتی اختلالات خود ایمنی قرار دهد.

4. التیام زخم های بدن

پوست شما پس از سوختگی ، بریدگی یا خراش وارد سیستم نظارتی می شود. بدن با ارسال خون به ناحیه آسیب دیده از زخم محافظت می کند و به بازسازی پوست جدید کمک می کند.

این شفا به سلامت سلول های ایمنی بستگی دارد. اما اگر ورزش شما ضعیف باشد ، پوست نمی تواند دوباره رشد کند. با این حال ، آسیب های جسمی دائمی هستند و درمان آنها دشوار است.

مشکلات جاری را تحت تأثیر قرار می دهد

اگر با عفونت دست و پنجه نرم می کنید ، بدن شما ممکن است یک پرچم قرمز با هشدار به شما نشان دهد.

هفته ضعیف
علائم ایمنی در افراد مسن

آکادمی آلرژی و آلرژی آسم آمریکا گزارش داد که علائم قابل پیشگیری در افراد مسن عبارتند از:

حداقل چهار مشکل گوش در یک سال داشته باشید
ایجاد پنومونی دو بار در طول یک سال
در یک سال دیگر به طور معمول به سینوزیت یا بیش از سه برابر سینوزیت باکتریایی مبتلا شوید
به بیش از دو کلاس دارویی در سال نیاز دارد

6. احساس خستگی دائمی

می دانید که باید شب و روز به اندازه کافی بخوابید و استراحت کنید. اما اگر به اندازه کافی می خوابید و هنوز خسته هستید ، این بدان معناست که سیستم ایمنی بدن شما سعی می کند شما را از وضعیت خود آگاه کند.

وقتی نیروی محافظ به خطر بیفتد ، سطح نیرو نیز به خطر می افتد. محققان می گویند ، زیرا بدن در تلاش است تا انرژی را برای تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با باکتری ها جمع کند.

راههای تقویت سیستم ایمنی بدن

اگر علائم زیر را دارید ، باید به سیستم ایمنی بدن خود توجه بیشتری داشته باشید. چند تغییر در شیوه زندگی و معرفی عادات جدید می تواند سیستم ایمنی بدن را ایمن و سالم نگه دارد.

ورزش کنید و سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید

یافتن رژیم غذایی متعادل و سالم
به اندازه کافی خوابیدن
به طور منظم تمرین کن
اغلب دستان خود را بشویید
در زمان مناسب تزریق کنید
یک شیوه زندگی سالم را رعایت کنید
سیگار نکشید
سعی کنید اضطراب خود را کاهش دهید
حفاظت شما کلید سلامت شماست ، به این معنی که هرچه بیشتر محافظت کنید ، زندگی شما بهتر خواهد بود.

اولین مرکز بهداشت با مجوز معتبر از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت از منزل و پرستاری ، ما آماده ایم تا با تجربیات و کادر متخصص خود به موقع در خدمت شهروندان عزیز باشیم.

پرسنل مجرب این مرکز در زمینه پرستاران بزرگسال ، پزشکان پرستار و پرستاران اطفال همواره با مرور آخرین سطوح خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آن را راحت و مفید ساخته اند.ایمنی عزیزان شما اولویت اصلی وی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مصاحبه رایگان انجام دهید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً این مقاله را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید