بخشنامه ای برای صدور اجرائیه برای دریافت جریمه در بانک مسکن وجود ندارد


معاون حقوقی بانک مسکن با بیان اینکه دستورالعمل و بخشنامه ای مبنی بر صدور اجرائیه بانک برای وصول جرایم وجود ندارد، گفت: کمک به استقبال مردم سند افتخار همه کارکنان بانک مسکن است.

به گزارش کماپپرس، به نقل از بانک مسکن، مالک آزادیان در برنامه تهران ۲۰ با اشاره به انتشار خبری از سوی برخی رسانه ها مبنی بر صدور اجراییه برای مشتریانی که سررسید سه پرداختی آن ها قرار گرفته است؛ در این راستا از سوی برخی از رسانه ها در حال انجام است. وی ضمن تکذیب این موضوع تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف و ماموریت های بانک مسکن کمک به افراد جامعه به ویژه دهک های پایین برای خانه دار شدن است.
وی ادامه داد: تبلور این اهداف در مسکن مهر، مسکن جوانان و به ویژه حمایت های گسترده بانک از نهضت ملی مسکن مشهود است.

معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن افزود: اخباری که مبنی بر صدور اجراییه منتشر شد از چند جهت قابل بررسی است; ابتدا با توجه به تاکیدات مدیر عامل محترم بانک، با توجه به افزایش هزینه های جاری مردم، وصول مطالبات با سرعت، تسامح و با کمترین هزینه در بانک مسکن پیگیری می شود.

آزادیان با تاکید بر اینکه کمک به مردم در منزل افتخار همه کارکنان بانک مسکن است، ادامه داد: بدون شک این نشان افتخار را با هیچ چیز عوض نمی کنیم.

وی گفت: پیگیری وصول مطالبات از وظایف ذاتی همه موسسات اعتباری از جمله بانک مسکن است. یکی از روش های مرسوم و البته کم هزینه در پیگیری جمع آوری درخواست ها، اطلاع رسانی از طریق پیامک است. تایید پیام های بانک مسکن فقط از طریق سامانه پیامکی بانک مسکن امکان پذیر است و سایر پیامک ها به هیچ وجه تایید نمی شوند.

معاون حقوقی و وصول بدهی بانک مسکن با تاکید بر اینکه این بانک در این خصوص با هر نوع هیجان خارج از چارچوب و مقررات برخورد خواهد کرد، اظهار داشت: نکته مهم این است که در خبری منتشر شده با عنوان «اداره حقوقی و اجرایی بانک مسکن در حالی مورد استفاده قرار گرفت که چنین اداره و موقعیت شغلی در ساختار بانک مسکن وجود ندارد.

آزادیان همچنین تاکید کرد: هیچ بخشنامه و دستورالعملی در بانک مسکن مبنی بر وصول ۸۰۰ هزار تومان وصول مطالبات وجود ندارد و از هیچ مشتری نیز کارمزدی تحت این عنوان دریافت نشده است.

وی افزود: در صورت وجود موردی که این درخواست را تایید کند، بانک مسکن با حفظ تمامی مسئولیت ها پاسخگو خواهد بود.

معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن گفت: موضوع استرداد منابع و حفظ حقوق بیت المال برای ارائه خدمات به سایر مشتریان در دستور کار بانک هاست اما در صورت استنکاف مشتری از پرداخت وجه، اقدام نهایی بانک بر اساس قوانین خواهد بود.

آزادیان تاکید کرد: بانک مسکن طبق قوانین شبکه بانکی همواره مطالبات خود را با کمترین هزینه حل می کند.

وی گفت: بانک مسکن علاوه بر ایام عید غدیر خم برای مشتریانی که اعتبار خود را دارند در قالب طرح غدیر عفو در نظر گرفت.

مجری برنامه نیز در این برنامه اعلام کرد: پیامکی از مردم مبنی بر دریافت چنین مبلغی برای برنامه تهران ۲۰ دریافت نشد.

وی از پاسخ سریع و شفاف بانک مسکن قدردانی کرد.

انتهای پیام

مربوط به: بانک مسکن

برای دسترسی سریعتر: