بحران انرژی اروپا ناشی از کمبود برق است. مشکل کمبود گاز نیست


ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشست اصلی مجمع هفته انرژی روسیه که در پایتخت مسکو برگزار شد ، بازار جهانی انرژی و مسائل جاری را ارزیابی کرد.

پوتین گفت که بحران ناشی از این همه گیری تاثیر عمیقی بر بازارهای جهانی انرژی داشته است. “مصرف جهانی انرژی در سال گذشته 4.7 درصد کاهش یافت. این کاهش بدترین شوک برای این بخش در 70 سال گذشته است زیرا تقاضا کاهش یافته است. او گفت که قیمت ها نیز تغییر کرده است ، به عنوان مثال در اروپا.علاوه بر این ، هزینه گاز طبیعی نسبت به سال 2018 2.5 برابر کاهش یافته است.

پوتین درباره تحولات قابل توجه در بازار نفت هشدار داد. وی گفت: “هیچ کس نمی تواند باور کند که قیمت نفت برای اولین بار در تاریخ به ارزش منفی برسد. با این حال ، سال گذشته ، ذخیره نفت گرانتر از خود نفت بود.”

پوتین با بیان اینکه روسیه آماده است از بحران انرژی اروپا “حمایت” کند ، گفت: “اگر از ما خواسته شود که حمل و نقل گاز را بیشتر افزایش دهیم ما آماده افزایش این گاز هستیم. ما می توانیم به تعداد مورد نیاز شرکای خود از ما اضافه کنیم. هرگز انکار نکن “از این عبارت استفاده کنید

حمل و نقل گاز ما در حال افزایش است. “

پوتین گفت در این بیانیه آمده است: “ما در حال افزایش انتقال گاز از طریق ترکیه ، از طریق مسیرهای جریان آبی ، ترک استریم و اوکراین هستیم.”

پوتین مقامات اروپایی را مسئول بحران انرژی در اروپا می داند. بحران انرژی اروپا ناشی از کمبود گاز طبیعی نیست. قیمت گاز در اروپا ناشی از قطع برق است. نیازی نیست دیگران را به خاطر خود سرزنش کنید. “اشتباهاتی که برخی از شرکای ما انجام می دهند. وی گفت: “پس از یک زمستان سخت که انبارهای اروپایی را در شرایط سختی قرار داد.”

پوتین گفت وی با بیان اینکه در 10 سال گذشته تصادفات سیستماتیک در بازار انرژی اروپا اتفاق افتاده است ، گفت: اینها بحران بزرگ بازار را در اروپا ایجاد کرده است. در حالی که انرژی هسته ای و گاز طبیعی منابع اصلی تولید برق هستند. چنین بحرانی رخ داده است ، رخ نداده است. “

ایالات متحده را متهم به رقابت تسلیحاتی کرد

در سخنرانی خود پوتین به تحولات سیاسی در جهان پرداخت و گفت: متاسفانه رقابت تسلیحاتی در حال افزایش است. این مسابقات با خروج آمریکا آغاز شد. از معاهده موشک های ضد بالستیک خارج شد. “

پوتین تاکید کرد که ایالات متحده باعث فاجعه در افغانستان شد “آزادی و دموکراسی را نمی توان با فرهنگ و سنت های فرد گره زد. ایالات متحده با به چالش کشیدن سنت ها ، فرهنگ و تاریخ افغانستان وارد افغانستان شد. نتیجه آن یک تراژدی بود.”

پوتین گفت که مشکل دریای چین جنوبی باید توسط کشورهای منطقه حل شود. وی گفت: “ما معتقدیم که باید به کشورهای منطقه فرصت داده شود تا همه مشکلات دریای چین جنوبی را در محدوده منطقه حل کنند حقوق بین الملل بدون دخالت خارجی “، از جمله اظهارات وی.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) به صورت خلاصه در وب سایت Anadolu Agency منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید