با چراغ سبز آمریکا؛ آغاز صادرات نفت ونزوئلا به اروپا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این شرکت ۶۵۰ هزار بشکه نفت ونزوئلا را حمل کرده است. انی ایتالیا اجاره ای قرار است به اروپا منتقل شود، اولین صادرات نفت خام از ونزوئلا تحت تحریم های آمریکا علیه اروپا در دو سال اخیر.

وزارت امور خارجه ایالات متحده در ماه مه نامه هایی را به دو شرکت نفتی ارسال کرد انی ایتالیا و رپسول اسپانیا آنها را فرستاد و به آنها اجازه داد دوباره خرید نفت خام ونزوئلا را به عنوان راهی برای پرداخت میلیاردها دلار بدهی پرداخت نشده اوپک آغاز کنند.

علاوه بر این، نفتکش دوم اجاره شده است انی ایتالیا یک حامل بزرگ نفت خام است که انتظار می رود ۲ میلیون بشکه نفت خام رقیق را بارگیری و به اروپا ارسال کند.

شرکت های اروپایی، آسیایی و آمریکایی شامل انی، رسپول، شورون و … که دارای سرمایه گذاری مشترک نفت و انرژی در ونزوئلا هستند، میلیاردها دلار در حساب های خود با ونزوئلا به حالت تعلیق درآمده اند که از زمانی که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، صورت حساب های نفتی را به حالت تعلیق درآورده است، به حالت تعلیق درآمده است. چراغ سبز شرکت های اروپایی برای از سرگیری معاملات نفتی با ونزوئلا.

به نظر می رسد جنگ اوکراین و افزایش قیمت جهانی نفت آمریکا را به تغییر سیاست خود در قبال تحریم نفتی ونزوئلا سوق داده است، هرچند گفته می شود مجوز صادرات نفت آمریکا در حال حاضر به گونه ای است که دولت ونزوئلا در حال لغو آن است. بدهی آن به شرکت های خارجی او برای صادرات نفت پولی دریافت نخواهد کرد.