باکتری های تنفسی یا هلیکوباکتر پیلوری و آلرژی غذایی


برخی از راههای م toثر برای درمان عفونت H.pylori:
مطالعات زیادی در مورد درمانهای معمولی هلیکوباکتر پیلوری انجام شده است. بسیاری از درمان ها میزان باکتری های معده را کاهش می دهند اما نمی توان آنها را حذف کرد. قبل از شروع هرگونه درمان معمول ، حتماً با پزشک خود مشورت کنید زیرا نباید درمان توصیه شده برای هلیکوباکتر پیلوری را با داروهای معمولی جایگزین کنید. با تأیید پزشک ، می توانید از داروهای رایج مانند درمان موضعی استفاده کنید که ممکن است عوارض جانبی داروهای رایج را افزایش دهد.

آن را امتحان کنید
پروبیوتیک ها به حفظ تعادل بین پروبیوتیک های خوب و بد کمک می کنند. بر اساس مطالعه ای در سال 2012 ، کم آبی قبل یا بعد از درمان معمول هلیکوباکتر پیلوری ممکن است ریشه کنی را بهبود بخشد. داروها باکتری های خوب و بد معده را از بین می برند. پروبیوتیک ها به بازسازی باکتری های سالم کمک می کنند. همچنین ممکن است تشکیل مخمر را کاهش دهد. محققان شواهدی یافتند که نشان می دهد لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس م moreثرتر است.

دریای سبز
چای سبز می تواند به از بین بردن و کاهش رشد هلیکوباکتر پیلوری کمک کند. مصرف چای سبز قبل از بیماری از گاستریت جلوگیری می کند و مصرف در طول بیماری شدت گاستریت را کاهش می دهد.

ملی
هیچ مطالعه ای نشان نداده است که عسل به تنهایی می تواند باکتری ها را از بین ببرد. محققان می گویند استفاده از عسل و درمان های منظم می تواند زمان درمان را کوتاه کند.

روغن زیتون
روغن زیتون همچنین می تواند باکتری های H.pylori را درمان کند. مطالعه ای در سال 2007 نشان داد که روغن زیتون دارای خواص ضد التهابی در برابر هشت سویه H.pylori است.

ریشه بدون مجوز
ریشه شیرین بیان یک درمان رایج برای کولیت اولسروز است. همچنین ممکن است با H.pylori مبارزه کند. در تحقیقی در سال 2009 ، ریشه شیرین بیان مستقیماً باکتری ها را از بین نمی برد ، اگرچه می توان از اتصال آن به دیواره سلولی معده جلوگیری کرد.

غذاهای جانبی بروکلی
گروهی از گیاهان کلم بروکلی به نام سولفورافان ممکن است در برابر H. pylori موثر باشند. این مکمل غذایی می تواند ورم معده را کاهش دهد. همچنین می تواند گسترش باکتری ها و عوارض جانبی آن را کاهش دهد.

فتوتراپی
هلیکوباکتر پیلوری در معرض نور قرار می گیرد. در فتوتراپی ، از اشعه ماوراء بنفش برای از بین بردن هلیکوباکتر پیلوری در معده استفاده می شود. محققان معتقدند که فتوتراپی که روی شکم اعمال می شود باعث صرفه جویی می شود. این روش اغلب می تواند مورد استفاده قرار گیرد هنگامی که دارو به سرعت پاسخ نمی دهد.

خلاصه
بسیاری از مردم در طول زندگی خود به این ویروس مبتلا هستند و هیچ علامتی ندارند. این عفونت زمانی می تواند عوارض شدیدی ایجاد کند که باعث گاستریت مزمن شود و در صورت عدم درمان ، که می تواند شامل کولیت اولسروز و سرطان سینه باشد. هلیکوباکتر پیلوری یک عامل خطر اصلی برای برخی از انواع سرطان سینه است. بر اساس داده های CDC 1998 ، میزان ریشه کنی هلیکوباکتر پیلوری و آنتی بیوتیک ها 61 تا 94 است. وقتی ترکیب شیمیایی و شیمیایی و کاهنده اسید با هم ترکیب شوند ، اثربخشی افزایش می یابد. افزودن محلول های طبیعی به دارو ممکن است در تسریع روند بهبود موثر باشد.
پزشکان به ندرت آزمایش هلیکوباکتر پیلوری را توصیه می کنند مگر اینکه علائم مشخص باشد. اگر تشخیص خوبی از بیماری پیلوری دارید ، در اسرع وقت درمان را شروع کنید. درمان طبیعی بی ضرر است ، اما ثابت نشده است که می تواند این بیماری را درمان کند. به جای درمان معمول بدون نظر پزشک استفاده نکنید.

چگونه می توان از بیماری های آینده جلوگیری کرد

علت دقیق عفونت H.pylori ناشناخته است و شواهد رسمی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. به طور کلی ، شما باید با شستن مرتب دستها و آماده سازی و پخت غذای خود نظافت داشته باشید. اگر مبتلا به هلیکوباکتر پیلوری هستید ، رژیم درمانی خود را تکمیل کنید تا خطر عود کاهش یابد.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری هارمونی

دیدگاهتان را بنویسید