بازپرداخت مالیات به صادرکنندگان در کمترین زمان ممکن


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حمیدرضا محمد ابراهیمی اظهار داشت: یکی از گلایه های فعالان اقتصادی تاخیر در بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده بود که با رویکرد جدید نظام مالیاتی و پس از اصلاحات انجام شد. در قانون مالیات بر ارزش افزوده بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده بسیار مشکل شده است

وی با اشاره به اینکه تسریع در امور استرداد مالیات یکی از شاخصه های عزت پروردگار است، خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۰ حدود هشت هزار و ۱۰۷ میلیارد ریال مالیات به بهره برداران اقتصادی برگشت داده شد که این رقم به ۳ افزایش یافت. در پنج ماه اول سال جاری.لا[ق۱۴۴۰میلیاردریال[aq1440biljunRial

مدیرکل امور مالیاتی فارس تصریح کرد: این اداره کل ضمن تاکید بر اینکه بازپرداخت باید طبق برنامه زمانی خود و با جلوگیری از تاخیر در رسیدگی به پرونده ها انجام شود و اهمیت موضوع استرداد مالیات صادرکنندگان را در در پنج ماهه نخست امسال بیش از دو هزار و ۸۲۶ میلیارد ریال به صادرکنندگان بازگردانده شد.

محمد ابراهیمی تاکید کرد: تلاش این اداره کل بررسی و رفع موانع تولید و حل مسائل مالیاتی همه فعالان اقتصادی بر اساس تعامل و همکاری است و تلاش ما بر این است که در کمترین زمان ممکن مالیات را به صادرکنندگان بازپرداخت کنیم. زمان.

وی تاکید کرد: مودیان در صورت مواجه شدن با مشکلی در فرآیند استرداد مالیات، مراتب را از طریق مرکز ارتباطات مردمی ۱۵۲۶ این اداره کل جهت رسیدگی مطرح کنند.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید