بازدید وزیر جهاد کشاورزی از بزرگترین پروژه گلخانه ای هیدروپونیک کشور در دیواندره


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی به همراه جمعی از معاونان و مدیران دستگاه های مختلف این وزارتخانه از بزرگترین پروژه گلخانه ای هیدروپونیک کشور در شهر دیواندره بازدید کرد. جمعه.

در این بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گزارشی از وضعیت اجرای این طرح ارائه کرد و اظهار داشت: این گلخانه با همت یکی از کارآفرینان شهرستان دیواندره و همکاری در حال ساخت است. از یک شرکت هلندی .

پیمان اسکندری با اشاره به اینکه سایت گلخانه هیدروپونیک دیواندره در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در حال ساخت است، ادامه داد: ساخت این پروژه در سال ۱۳۹۶ با دریافت ۴۱۰ میلیارد ریال تسهیلات آغاز شد و هم اکنون ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. رو به اتمام است یک میلیارد ریال تسهیلات مورد نیاز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه با اتمام این طرح برای صد نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود، افزود: نهضت احداث گلخانه در استان کردستان با همکاری همه نهادهای ذیربط ایجاد می شود. .

اسکندری یادآور شد: هم اکنون چهار گلخانه در شهرستان های بیجار، دیواندره، قروه و سقز در حال ساخت است و با اشتغال ۶۸۴ نفر در آینده فعالیت خود را آغاز می کند.

بازدید و افتتاح طرح های تولیدی در بخش کشاورزی، دیدار و گفتگوی حضوری با ذی نفعان و متولیان حوزه کشاورزی استان کردستان از دیگر برنامه های وزیر جهاد کشاورزی است که در این بازدید حضور دارد. رئیس جمهور به استان

انتهای پیام/ ۲۳۳۰/۷۰
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید