بازار سهام در ۱۶ ژوئن ۱۴۰۱ / کاهش اساسی در شاخص کل


بورس اولین روز هفته جاری را با کاهش ۲۷ هزار و ۶۴۷ واحدی نسبت به چهارشنبه گذشته آغاز کرد و با این حساب در مرز یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۳۳۱ واحد متوقف شد. شاخص کل هم وزن نیز با ۹ هزار و ۶۵۰ واحد کاهش نسبت به پنج روز گذشته به محدوده ۴۲۰ هزار و ۶ واحد رسید.

برای دسترسی سریعتر به آخرین اخبار بازار سهام اینستاگرام Comapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کماپرس، امروز نمادهای «فولاد»، «شپنا» و «نوری» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس امروز به ۱۵۵.۱ هزار میلیارد تومان رسید. امروز ارزش خالص تغییر مالکیت قانونی به بازار واقعی نیز منفی شد و ۱.۱۳۲ میلیارد تومان پول واقعی از بورس خارج شد. این رقم ۵ برابر بیشتر از چهارشنبه گذشته است.

اخبار مرتبط را بخوانید:

بیشترین خروجی نقدی امروز مربوط به سهام «وبملت» بانک ملت بود که خروجی نقدی آن ۵۴ میلیارد تومان اعلام شد. پس از آن نمادهای «فملی» و «فقیر» بیشترین میزان خروج پول واقعی را به ثبت رساندند.

دلیل کاهش شاخص کل چیست؟

برخی از کارشناسان بورس معتقدند بورس قبل از اعلام نتایج هیات دولت و جلسه امروز آنها با برجام خداحافظی کرد و علت ریزش شدید شاخص کل بورس نیز به همین موضوع مربوط می شود. پیش از این کارشناسان پیش بینی کرده بودند در صورت ورشکستگی برجام، بورس سقوط خواهد کرد. با این حال برخی هنوز این موضوع را قبول ندارند.

اطلاعات کلی:

در مورد فرماد اطلاعاتی کسب کنید

نماد فومراد متعلق به شرکت آلومراد است که در بورس دوم قابل مشاهده است. در حال حاضر ارزش بازار این سهم به ۶۵۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می رسد. بر اساس اطلاعات موجود سهامداران عمده شرکت آلومتک ۱۰۲ میلیون سهم و یک شخص حقیقی ۴ میلیون سهم است.

انتهای پیام/

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: