بازار بورس امروز ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱/ شاخص کل بالاتر از همیشه


امروز هم شاخص کل بورس ۱۳ هزار و ۹۶۱ واحد بالا رفت و به مرز یک میلیون و ۵۷۸ هزار و ۴۱۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز در مقایسه با سه روز گذشته ۶ هزار و ۲۳۸ واحد بالا رفت و در محدوده ۴۴۴ هزار و ۶۴۷ واحدی قرار گرفت.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار بورس، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، امروز نمادهای «تاپیکو»، «وغدیر» و «شبندر» بیشترین اثر مثبت را روی شاخص کل داشتند. ارزش معاملات کل بازار سهام در روز جاری هم به ۱۱ هزار و ۳۰۵ میلیارد ریال رسید. امروز ارزش خالص مالکیت حقوقی به حقیقی بازار هم مثبت بود و ۱۳۵ میلیارد تومان پول حقیقی به این بخش وارد شد. بیشترین میزان ورود پول حقیقی هم به سهام «فزر» تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت آن ۴۶ میلیارد تومان بود. بعد از آن نمادهای «تاپیکو» و «ملت» بیشترین میزان ورود پول حقیقی را داشتند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

رشد بازار بورس ادامه‌دار است؟

با شروع رشد شاخص کل، برخی دلایل این افزایش را مطرح کردند. بعضی از کارشناسان بازار سرمایه معتقدند که انتشار اخبار مثبت درباره احیای دوباره مذاکرات برجام باعث رشد دوباره بازار سهام شد. برخی هم ریشه اصلی این افزایش شاخص کل را در رشد انتظارات تورمی می‌دانند. در واقع با صعودی شدن دامنه انتظارات تورمی به همراه رشد نرخ دلار باعث شده تا شاخص کل بورس در مدار صعودی حرکت کند. برخی از کارشناسان معتقدند بازار سرمایه در حال پیشخور کردن تحولات اقتصادی آینده است.

اطلاعات عمومی:

نماد تاپیکو را بشناسید

شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین با نماد تاپیکو در بازار بورس حضور دارد. سهام تاپیکو در تابلوی بازار دوم بورس به چشم می‌خورد.

هم اکنون ارزش بازاری این سهم بیشتر از ۱۴۱ هزار و ۵۵۱ میلیارد تومان است. شرکت‌های سرمایه گذاری تامین اجتماعی، سهامی عام، سرمایه گذاری صبا تامین، سهامی عام، و صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشار سهامداران عمده تاپیکو هستند.

انتهای پیام

مرتبط با : سازمان بورس

برای دسترسی سریع‌تر: