بازار ارز نیمه تعطیل است و قیمت دلار در ۱۳ مهر ۱۴۰۱ اندکی کاهش یافته است


قیمت دلار در بازار آزاد امروز با ۰.۰۹ درصد کاهش نسبت به دو روز گذشته به ۳۱ هزار و ۶۴۰ تومان رسید. اما نرخ دلار بازار ترکیبی با ۰.۱۷ درصد افزایش نسبت به روز شنبه به محدوده ۲۸ هزار و ۶۵۰ تومان رسید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار ارز اینستاگرام کامپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپپرس، امروز وضعیت ارزی کشور چندان فعال نبود و بازار ارز نیمه تعطیل بود. به همین دلیل، تقاضا برای حساب های آمریکایی در بازار پشتیبان محدود بود. در حال حاضر به دلیل کاهش امیدها به احیای برجام در روزهای آینده، قیمت دلار در حال افزایش است. با این حال، این ارز پرطرفدار دارای تحرکات قیمتی محدودی است که به نظر می رسد از قدرت بازارساز نشات می گیرد.

اخبار مرتبط را بخوانید:

برخی از فعالان و کارشناسان بازار ارز معتقدند بازارساز به اندازه کافی ذخایر دلاری در اختیار دارد تا از نوسانات شدید قیمت این ارز جلوگیری کند. به همین دلیل، سوینگرها این روزها وقت زیادی برای جولان ندارند.

تحلیل فنی قیمت دلار

از نظر فنی، دلار برای افزایش قیمت باید جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار تومان تثبیت کند. به گفته تحلیلگران فنی، اگر قیمت دلار بالای محدوده ۳۲۲۰۰ تومان باشد، احتمال رشد بیشتر نرخ آن وجود دارد. در شرایطی که اخبار و عوامل موثر دیگر نرخ این ارز را به انتهای کانال ۳۱ هزار تومانی برساند، نرخ دلار دچار افت زیادی خواهد شد. در این صورت قیمت دلار کاهش چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

نرخ پوند و یورو نیز امروز کاهش یافت. قیمت پوند با ۱.۵۳ درصد کاهش نسبت به دو روز گذشته به ۳۳ هزار و ۸۸۳ تومان رسید. نرخ یورو نسبت به روز شنبه ۰.۱۶ درصد کاهش یافت و ۳۰ هزار و ۶۵۵ تومان شد.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: