این مسیحی پس از استماع دعای کمیل شیعه شد و به شهادت رسید + فیلم


به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیئت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع در سخنانی مذهبی با اشاره به زندگی شهید کمال دوره بیان: این شهید در قم به خاک سپرده شده است. اگر نام او برای شما عجیب است، به این دلیل است که او فرانسوی است. مادرش الجزایری، پدرش فرانسوی و ساکن فرانسه و مسیحی بود.


حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع

وی با اشاره به اینکه دعای کمیل که در عصر جمعه خوانده شد او را نجات داد، گفت: کمال. دوره او در فرانسه دانشجو بود و ایرانی ها هم در اوایل پیروزی انقلاب در آنجا دانشجو بودند. این دانشجویان ایرانی هر شب جمعه لباس های مرتب می پوشند، عطر می زنند و به جایی می روند. آیا از آنها می پرسد که کجا می رود؟ مهمانی است؟ می گویند نه ما مراسم داریم نماز می خوانیم. می گوید: یک شب می آیم.

وقتی دعای کمیل را شنید، اشک ریخت

مهدوی ارفع افزود: یک شب او را با خود بردند و مشاهده کرد که تعدادی از مسلمانان در حال خواندن دعای کمیل هستند. عربی می دانست چون مادرش الجزایری بود. داشت گوش می داد و گریه می کرد. در چند جلسه شرکت کنید[at o[ra u fl-a[[ar, bit-talb s[i[ ta’ ftit ]g[a]ag[مسلمانانبهدینربانینمازعلاقهدارند،آیاشماشخصاًنمازرامیشناسید،اینتحقیقاتآنراشیعهمیکند[Musulmanijinteressaruħufis-sidta’dinit-talbJistaqsiminhul-persunalikitebdinit-talb?Dawnir-riċerkijagħmluhisirShiite


مدرسه حجتیه ایستاده دوم از چپ

این سخنران مذهبی گفت: او اصرار دارد که به ایران بیایم و امام خمینی (ره) را زیارت کنم. به ایران می آید و طلبه می شود و در مدرسه حجتیه قم تحصیل می کند. مدت کوتاهی پس از تحصیل اعلام کرد که آماده رفتن به جبهه است.

یک شهید دوره در عملیات مرصاد شهید شد

وی گفت: یک فرانسوی که تازه مسلمان شده با دعای کمیل آنقدر دگرگون می شود که خدا و انقلاب را دوست دارد و می خواهد به جبهه برود و می گوید: امام خمینی (ره) فرمودند باید به جبهه بروید. به جبهه می رود و در عملیات مرصاد به شهادت می رسد. در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) قم به خاک سپرده شد.


مزار شهید کورسل در گلزار شهید علی بن جعفر (ع) قم

فیلم این سخنرانی را اینجا ببینید:

«جروم امانوئل“به عنوان “کمال” شناخته می شود دورهاو در ۹ آوریل ۱۹۶۴ در پاریس به دنیا آمد. شهید کمال دوره پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و حمله منافقین در ۱۲ مرداد ۶۷ به عنوان عضوی از گردان شهدای صدر به جبهه غرب اعزام شد. ۱۴ مرداد همان سال در سن ۲۴ سالگی در عملیات مرصاد منطقه اسلام آباد غرب استان کرمانشاه به شهادت رسید.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید