رژیم لاغری سریع

این افسانه که تخم مرغ برای شما مضر است را از بین ببرید

فکر می‌کنم به جرات می‌توان گفت که اکثر شما همیشه فکر می‌کنید که تخم‌هایتان برایتان مضر هستند. در واقع، این یک نمونه کلاسیک از پایبندی به ایده های قدیمی است. این تقصیر شما نیست، متخصصان تغذیه سالهاست که به شما هشدار داده اند که تخم مرغ شما برای شما ناسالم است. امیدوارم بتوانم این افسانه را از بین ببرم.

من فکر می کنم هدایایی که از خانه مرغ دریافت کرده اید در واقع یکی از غنی ترین منابع کلسترول در رژیم غذایی شما هستند. آیا شنیده ام که گفته اید از آنجایی که کلسترول شریان های شما را مسدود می کند، تخم مرغ شما باید خطر حمله قلبی یا سکته را افزایش دهد، درست است؟

اشتباه می کنی، خوشحالم که می گویم. چندین مطالعه اخیر نشان می دهد که این نظریه که تخم مرغ برای شما مضر است، چیزی جز مالارکی نیست. مطالعه معروف قلب فرامینگهام وجود داشت که نشان داد کلسترول بالا باعث حملات قلبی می شود اما هیچ ارتباطی بین خوردن تخم مرغ و بیماری های قلبی عروقی پیدا نکرد. مطالعه دیگری نشان داد هیچ افزایشی در حملات قلبی در افرادی که هر روز یک تخم مرغ می‌خوردند، وجود نداشت.

خوب، شما بگویید چگونه ممکن است؟ خوب بچه ها، معلوم شد که فقط حدود ۲۵ درصد کلسترول شما از غذای شما تامین می شود. آن سیب ها را چگونه دوست دارید؟ ۷۵ درصد دیگر توسط کبد ساخته می‌شود که با خوردن منابع چربی اشباع شده مانند چیزبرگر، که تخم‌مرغ در آن کم است، کلسترول زیادی تولید می‌کند.

تخم مرغ شما می تواند در رژیم غذایی متعادل شما قرار گیرد. آنها مواد مغذی مفیدی را در اختیار شما قرار می دهند. اگر به اطراف نگاه کنید می توانید تخم مرغ های غنی شده با اسیدهای چرب امگا ۳ سالم را پیدا کنید. حقیقت این است که دو عدد تخم‌مرغ در روز در بیشتر افراد روی کلسترول تکان نمی‌خورد، اما به خاطر داشته باشید که هر تخم‌مرغ حاوی حدود ۲۰۰ میلی‌گرم کلسترول است و انجمن قلب آمریکا توصیه می‌کند که بیش از ۳۰۰ میلی‌گرم در روز نخورید. بنابراین به جای خوردن سیب زمینی سرخ کرده و بیکن در خانه، یک املت بخورید.

بنابراین این افسانه که تخم مرغ شما برای شما مضر است بالاخره شکسته شد و مثل همیشه باید خوب غذا بخورید تا خوب باشید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر