ایمنی مواد غذایی در استان بوشهر به طور مداوم رصد می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، یحیی رضایی صبح یکشنبه در حاشیه برپایی غرفه در نمایشگاه کالاهای قاچاق بوشهر گفت: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سال ۱۴۰۰ ۸۰۵ مورد بازرسی را انجام داد. داروخانه ها و عطاری ها، ۱۱۵۲ مورد بازرسی از فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی که منجر به جمع آوری ۹۰۴ قلم کالای تهدید کننده شد.

وی تصریح کرد: مطمئناً حمایت از تولید داخلی علاوه بر بحث اشتغال و کارآفرینی، نظارت و ایمنی مواد غذایی بیشتری را به دنبال خواهد داشت که در این راستا با توجه به بررسی های کارشناسی و تشکیل کمیسیون های صدور مجوز، منجر به صدور مجوز شد. ۳۴۶ پروانه تولید بهداشتی در استان.

رضایی افزود: این فرآیند در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ بیش از ۲۴۰ مورد بازرسی از داروخانه ها و عطریات، ۴۰۲ مورد بازرسی از فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی، بیش از ۳۳۰۰ مورد بازرسی از فروشگاه های مواد غذایی و آشامیدنی و بازرسی از لوازم و تجهیزات پزشکی داشته است.

وی تصریح کرد: این معاونت به پرونده ها و استعلام های نهادهای مختلف از جمله تعزیرات حکومتی، سازمان تملک دارایی، پلیس امنیت اقتصادی و دادگاه ها شامل ۵۳ پرونده آرایشی و بهداشتی، ۷۹ فقره مواد غذایی، ۱۴ پرونده دارو و مکمل ها و ۳ پرونده رسیدگی می کند. تجهیزات پزشکی .کرد.

نمایشگاه تخصصی کشفیات و دستاوردهای مبارزه با قاچاق در استان بوشهر به میزبانی فرماندهی مرزبانی استان بوشهر با حضور دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرماندهی مرزبانی استان، اعضای شورای تامین استان و سایر ذیربطان برگزار می شود. ارگان ها و با حضور فرمانده مرزبانی کشور در راستای ارتقای تعاملات بین یک دستگاه ساخته شد.

در این غرفه آموزش های لازم برای تشخیص اصالت اقلام سلامت محور از اقلام قاچاق به بازدیدکنندگان ارائه شد. توزیع بروشورهای آموزشی در خصوص شناسایی اصالت داروها و مکمل ها، خوراکی ها و آشامیدنی ها، تجهیزات پزشکی و آرایشی توسط کارشناسان این معاونت از دیگر برنامه های این نمایشگاه بود.

همچنین از سوی کارشناسان معاونت غذا و دارو در خصوص عوارض جبران ناپذیر استفاده از محصولات بهداشتی تقلبی از قبیل مشکلات کبدی، قلبی عروقی، چشمی و سایر مشکلات جسمانی که سلامت مصرف کنندگان را تهدید می کند، اطلاعات لازم داده شد.