اولین آمریکایی که واکسن COVID-19 را دریافت کرد اخیراً یک واکسن تقویت کننده دریافت کرده است اینگونه به دست می آورید.


دسامبر گذشته ، پرستار ساندرا لیندسی اولین نیویورکی و آمریکایی بود که یک دوز واکسن COVID-19 را در خارج از آزمایش بالینی دریافت کرد. تقریبا 300 روز بعد ، او به 216 میلیون نفر در ایالات متحده ملحق می شود. در مبارزه برای شکست این طاعون

او به عنوان مدیر پرستاری مراقبت های ویژه در مرکز پزشکی یهودیان لورت آیلند در Northwell Health ، در هر شیوع COVID-19 ، از جمله آخرین گروه متغیر ، در خط مقدم بوده است.

و روز چهارشنبه ، لیندسی ، دکتری. و دو دریافت کننده واکسیناسیون اولیه واکسن تقویت کننده دریافت کردند.

دکتر لیندسی می گوید: “من احساس فوق العاده ای دارم ، بیدار هستم ، درست همانطور که به دو شلیک اول واکنش نشان دادم.”

در حال حاضر ، مردم در سراسر کشور واکسن های Pfizer-BioEntech بیشتری دریافت می کنند. این تنها واکسنی است که در حال حاضر واجد شرایط دوز سوم است. دریافت کنندگان واکسن جانسون و جانسون و مدرن باید منتظر بمانند.

این یکی از آن شیوه هایی است که نیویورکی ها قبل از رفتن به داروخانه برای خرید بیشتر باید بدانند. در اینجا برخی دیگر وجود دارد

چرا به تقویت کننده نیاز دارم؟

واکسن کووید از بیماری های جدی جلوگیری می کند بستری شده و عالی فوت کرد همچنین خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهد. در حالی که جانسون و جانسون فقط یک بار واکسینه شده است.)

اما مطالعات نشان داده است که واکسن فایزر می تواند از عفونت ها جلوگیری کرده و بستری شدن را در طول زمان کاهش دهد. اگرچه واکسن mRNA است ، اما به نظر می رسد تزریق Moderna در حال حاضر بهتر از داروی Pfizer است.

دکتر سلین گوندر ، متخصص بیماری های عفونی و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و بیمارستان بلوو ، در این باره می گوید: “من تعجب نمی کنم اگر توصیه هایی برای دریافت کنندگان Moderna برای دریافت حمایت از Pfizer محدودتر باشد.” هفته

به نظر می رسد کاهش سن در افراد مسن شایع تر است. ایمنی به خطر افتاده است و پرسنل پزشکی

کارگران خط مقدم در شش ماه گذشته با کاهش اثربخشی واکسن در برابر ویروس مواجه شده اند.

متغیر دلتا دلیل این افت عملکرد است. اگرچه تا حدی این امر ممکن است به دلیل بازگشایی اقتصاد و افزایش ریسک روز باشد.

“ما نگران امواج احتمالی زمستان هستیم. من و پرستاران بسیار خسته هستیم. “دکتر لیندسی گفت. “ما از تعداد افراد از دست رفته ناراحت هستیم. آنها دوستان ما هستند همسایه ما همکاران ما ، آمریکایی ها. “

این با کاهش طبیعی ایمنی در طول زمان همراه است. این بدان معناست که برخی از ما می توانیم از بهینه سازی استفاده کنیم.

خوب ، چه کسی نیاز به حامی دارد؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در حال حاضر تزریق تقویت کننده را برای افراد 65 سال به بالا ، افراد بالای 50 سال با شرایط بهداشتی جدی و بزرگسالانی که در خانه های سالمندان طولانی مدت زندگی می کنند ، توصیه می کند.

افراد جوان تر با شرایط قبلی از قبل نیز واجد شرایط هستند. با این حال ، کلمه رسمی CDC این است که افراد این گروه ها باید بر اساس قرار گرفتن در معرض فردی و خطر بیماری جدی تصمیم گیری کنند.

دکتر دیوید بوشهولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا می گوید: “این یک گروه علامت سوال است.” خطاب به این جوانان “اما اگر سوالی دارید می توانید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید. “

کارگران خط مقدم در مکان های پرخطر مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها و افرادی که در محیط های مشابه زندگی می کنند نیز واجد شرایط هستند. با همان هشدار

کی واکسن های دیگر آماده خواهند شد؟

دریافت کنندگان واکسن جانسون و جانسون و مدرن باید اکنون منتظر بمانند. علیرغم حقوق ، CDC می گوید به محض دریافت آژانس های فدرال اطلاعات مورد نیاز ، مشاوره ای در مورد حامیان گروه به اشتراک می گذارد.

جانسون و جانسون اوایل این هفته اعلام کردند که در حال به اشتراک گذاری این اطلاعات با سازمان غذا و دارو است. شرکت نیوجرسی اعلام کرد مشخص شد که واکسن دوم می تواند اثر واکسن را از 79 درصد به بیش از 90 درصد برساند که با رقبای مجاز سازگار است.

کمیته مشورتی FDA قرار است در تاریخ 14 و 15 اکتبر برای بررسی تزریقات محرک Moderna و Johnson & Johnson ملاقات کند. در حال حاضر ، مشخص نیست که آیا گیرندگان Pfizer مجاز به عکاسی از تصاویر برجسته مارک هستند. دیگری یا برعکس اما موسسه ملی بهداشت در حال بررسی این موضوع است.

“NIH در حال حاضر در حال مطالعه هر ترکیب احتمالی Pfizer ، Moderna و J&J است ، کدام را برای اولین بار دریافت کردید؟ و کدام یک را باید به عنوان حامی دریافت کنید؟ دکتر گودر در Science Friday گفت: “برای دیدن اینکه کدام ترکیب بهتر کار می کند.” “ما باید از اواسط تا اواخر اکتبر اطلاعاتی در مورد همه سیستم های ترکیب و مطابقت داشته باشیم.”

دکتر Chloe Teasdale ، استادیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشکده بهداشت عمومی CUNY ، گفت: صرف نظر از این ، این افراد هنوز از مزایای اولین دوره کامل واکسن استفاده می کنند.

وی گفت: “اثربخشی واکسن همچنان بالا است.” “مردم باید حتی بدون محرک احساس امنیت کنند.”

فرض کنید من حق دارم چه زمانی باید تقویت کننده دریافت کنم؟

اگر شش ماه یا بیشتر از Pfizer دوم شما گذشته است ، طبق CDC آماده هستید. برای سادگی ، دکتر Buchholz توصیه می کند شش ماهگی دومین دوز خود را انتخاب کنید.

یک استثنا این است که در صورت دریافت 2 دوز اول به دلایلی مانند شیمی درمانی یا سرکوب کننده های سیستم ایمنی ، دچار نقص ایمنی شده اید. در این مورد شما از لحاظ فنی واجد شرایط واکسن کووید با دوز افزایش یافته 28 روز پس از تزریق دوم خود خواهید بود. این دارو محرک نیست – مانند تقویت کننده ایمنی بدن برای افراد دارای نقص ایمنی در همان سطح جمعیت واکسینه شده است.

خوب است که همزمان با آنفولانزا از مواد محرک استفاده کنید.

خوب ، من درست می گویم. شش ماه ، برای عکسبرداری به مرکز جاویتس برمی گردم یا چه؟

بسیاری از سایتهای واکسیناسیون در نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، بسته شده اند و برخی دیگر کوچک شده اند. بنابراین بهترین گزینه داروخانه محلی شما است. پزشک مراقبت های اولیه یا کلینیک های اجتماعی ، شهر نیویورک ، ایالت ها و دولت فدرال همگی موتورهای جستجوی واکسن را ارائه می دهند. که به شما امکان فیلتر کردن توسط سازنده را می دهد بنابراین می توانید مطمئن باشید که از سایت هایی که واکسن Pfizer دارند بازدید می کنید. این شهر همچنین دارای یک برنامه آنلاین مناسب است. می توانید برای تعیین وقت قبلی در یکی از مراکز واکسیناسیون شهر ثبت نام کنید.

این شهر حمل و نقل رایگان برای قرارهای واکسن برای افراد دارای معلولیت ، نیویورکی ها و سالمندان را ارائه می دهد. شما می توانید سفری را با شماره 877-VAX-4NYC (877-829-4692) برنامه ریزی کنید. کووید -19 و واکسن یاب آنفلوآنزای شهر همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا مکان های واکسیناسیون قابل دسترس را انتخاب کنند. و می توانید برای یک قرار ملاقات واکسن در خانه خود به صورت آنلاین یا با شماره تلفن بالا تماس بگیرید.

در همین حال ساکنان نیوجرسی می توانند از واکسن تعیین وقت واژه خود استفاده کنند یا تماس بگیرند. 1-855-568-0545 برای تعیین تزریق تقویت کننده

از نظر عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

دکتر باخولز می گوید ممکن است در مورد آنچه بعد از مصرف Pfizer برای بار دوم تجربه می کنید ، صحبت کنید. او بعد از دومین ضربه و شلیک تقویت کننده دست ها درد و خستگی داشت.دکتر لیندسی همچنین در محل تزریق مقداری درد گزارش کرد.

من هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارم

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک صفحه وب حمایتی کامل با اطلاعات و منابع فراوان در مورد شوک های بعدی گردآوری کرده است. CDC همچنین جزئیات بیشتری در مورد واجد شرایط بودن ارائه می دهد. اسلایدها و صورتجلسات کمیته مشورتی در مورد اقدامات ایمن سازی به صورت آنلاین در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید