اهمیت رشد مطلوب در زنان باردار چاق و چاق مشاهده می شود


زنان باردار و زنان باردار دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و ساعات کار نامناسب روبرو هستند. افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداری یکی از نگرانی های زنان باردار با اضافه وزن است. اگرچه افزایش وزن در زنان باردار دارای اضافه وزن خطری برای مادر و جنین ایجاد می کند. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید مقداری وزن اضافه کنند. توصیه می شود از رژیم غذایی سالم برای زنان دارای اضافه وزن و چاق استفاده کنید. زیرا در این فصل آنها مجبور نیستند وزن کمی داشته باشند. بنابراین ، انتخاب غذا با اشتهای خوب و اهمیت غذا و اجتناب از غذاهای پرکالری مورد تاکید است. به منظور بهبود شرایط برای زنان باردار ، لازم است نگاهی دقیق تر به درآمد خانواده ، رژیم غذایی و رفتار و زندگی آنها بیندازید.

زنان باردار با هر شرایطی (لاغر ، معمولی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن شوند. بنابراین ، استفاده از محدودیت غذایی برای کاهش وزن در زنان باردار توصیه نمی شود و باید با رژیم غذایی ، کالری مصرفی و متعاقبا وزن آنها به دقت کنترل شود. زنان باردار نیز باید به شدت نیاز داشته باشند.

برخی از دلایل اصلی اضافه وزن عبارتند از:

  • رژیم ها و رفتارهای غیر معمول شامل مصرف زیاد منابع غذایی نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فود ، غذاهای شیرین (به عنوان مثال ، آب میوه های صنعتی) که حاوی مقدار زیادی شکر است) ، شیرینی و شکلات
  • بدون ورزش بمانید
  • ادم و احتباس مایعات یا در موارد پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید