اهتمام به آستان قدس رضوی: خدمت به مردم یکی از مهمترین راه های جلب رحمت الهی است.


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار رئیس، اعضای هیأت امنا و مدیران کل استان های کمیته امداد امام خمینی(ره). (ره) که در حرم مطهر امام رضا (ع) یکی از نکات برجسته زندگی تماماً برگزار شد، پیامبران برای رسیدگی به محرومان و نیازمندان، اولیای الهی و صالح می دانستند و اظهار داشتند: خدمت و رفع نیازها. مخلوقات خداوند نزد پروردگار تبارک و تعالی دارای ارزش و ثواب فراوانی است، تا آنجا که گره گشایی از زندگی مردم یکی از اعمال برجسته در سیر زندگی همه پیامبران است و ائمه اطهار(ع) به عنوان) بیشتر شناخته شده اند. در این معنا.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه هرکس خالصانه برای رفع حوائج مخلوقات خدا بکوشد، از اجر و ثواب الهی بهره مند می شود. وی تصریح کرد: در دین مبین اسلام، خدمت به خلق خدا آغاز تقرب به خداوند و از ویژگی های انسان های متدین و مؤمن است.

وی کار کمیته امداد امام خمینی (ره) را یکی از ارزشمندترین اقدامات دانست و ابراز داشت: یکی از راه های کسب رحمت الهی خدمت به مردم و بدون شک کار دست اندرکاران است. کمک. کمیته پیروی از راه پیامبر(ص) و مظهر لطف الهی است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با اشاره و تصریح به مظاهر خدمت و دستگیری مردم در سیره ائمه اطهار(ع) و علمای بزرگ اسلام تصریح کرد: پس از انجام فرائض هیچ اقدامی آنقدر ارزشمند نیست. چشمان خداوند متعال به عنوان خدمت به نیازمندان; در نظر اسلام توجه به جنبه های انسانی و رسیدگی به حاجت آنقدر مهم است که حضرت علی (ع) با اینکه شهامت و شهامت تأثیرگذاری در تاریخ اسلام را داشت، یک آیه از آن حضرت نیامد. قرآن نازل شد; اما زمانی که پیامبر نماز حلقه خود یا افطار سه روزه خود را به نیازمندان می داد، آیه نازل می شد و این نشان دهنده نگاه انسانی و عاطفی اسلام به دستگیری حاجت است.

وی فرصت دستگیری از نیازمندان را موهبت و توفیق الهی دانست و گفت: کارکنان کمیته امداد باید قدر این نعمت و فرصتی را که خداوند برای رفع حاجت در اختیار آنان قرار داده است بدانند و با بهره گیری از آن قدردان باشند. از این فرصت

کمیته امداد نظام اسلامی

همچنین رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در این دیدار به همکاری مشترک این نهاد با بنیاد کرامت آستان قدس رضوی اشاره و تصریح کرد: آستان قدس رضوی و کمیته امداد در این امر اشتراکات زیادی دارند. ملاقات. چندین منطقه برای برش[u l-[idma tal-b]onn و همکاری خوبی بین آنها وجود دارد دو نهاد وجود دارد.

سید مرتضی بختیاری کمیته امداد را بال رحمت نظام مقدس اسلامی خواند و گفت: یکی از برنامه های کمیته امداد که مصمم به احیای آن است، اعزام مجدد کاروان های زیارتی زائران زیارت اولی است. مشهد با همکاری آستان قدس که به دلیل وضعیت کرونا متوقف شد.

انتهای پیام/۷۰۰۴۲
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید