انواع ایمپلنت (به معرفی و درمان هر نوع مراجعه کنید)


مهم نیست چقدر به پوست خود نگاه می کنیم ، ممکن است لکه ها و جوش هایی نیز داشته باشیم که اغلب نمی توانیم آنها را کنترل کنیم. تقریباً 9.4 درصد از جمعیت جهان تحت تأثیر این جوش و آکنه ، شایع ترین مشکل پوستی هستند و کودکان ، نوجوانان و جوانان را تحت تاثیر قرار می دهند.

آکنه و جوش ها انواع و دسته های مختلفی دارند و از خفیف تا معمولی و شدید طبقه بندی می شوند. درمان آنها نیز بستگی به شدت آن دارد. با دیگری فرق دارد. در این قسمت از وب سایت ، ما قصد داریم در مورد انواع مختلف جوش ها ، علت ایجاد آنها و گزینه های مختلف و درمانی خاص با شما صحبت کنیم تا بتوانید ظاهر آنها را کنترل کنید.

انواع جوش ها

انواع زیادی از جوش ها وجود دارد. نوع جوش هایی که تجربه می کنید می تواند مشخص کند که جوش شما خفیف است ، طبیعی است یا شدید؟ انواع مختلف جوش ها شامل موارد زیر است:

1. کومدون

بدون جوش ؛ شما سرهای سیاه و سفید دارید که به پوست شما باز می شود یا به آن می چسبد و سخت ترین و مقاوم ترین جوش ها هستند. حضور آنها قطعاً آزاردهنده است. جوش های سر سیاه زمانی ایجاد می شوند که موهای ناحیه تناسلی و غدد چربی در منافذ پوست توسط چربی مسدود می شوند.
جوش های سر سیاه با ورود رنگدانه ملانین به داخل آنها باز شده و با اکسیژن ترکیب شده و ظاهر تیره تری ایجاد می کند و برخلاف تصور رایج ، حاوی کثیفی و کثیفی نیست.

جوش سر سفید نتیجه انسداد منافذ و چربی و سلول های پوست است. جوش های بسته با اکسیژن واکنش داده و روی جوش ها سفید یا زرد می مانند. این جوش ها یک نوع آرایش ملایم هستند و فقط قسمت کوچکی از آنها روی صورت ظاهر می شود.

2-Poskol

این جوش ها پر از راز هستند. سفید داخلی آنها سفید یا زرد است و معمولاً نوع پیچیده ای از طراحی هستند. اگر متوجه این جوش ها در صورت خود شده اید ، بدانید که از نظر شدت با انواع متداول جوش ها مواجه شده اید و تعداد آنها اغلب قابل توجه است.

3-پاپیول

این جوش ها مانند حالت اول ، نتیجه زود انزالی هستند. برخلاف جوش ها ، ترشحی در آنها وجود ندارد و جوش های ساده ای هستند اما بسیار تاشو هستند و وقتی فوران می کنند ، بزرگ شده و گسترش می یابند و از انواع رایج جوش ها و جوش ها محسوب می شوند.

4. سیستس


کیست ها یک نوع جدی تومور هستند. این برجستگی ها در نتیجه تجمع پاپول ها ایجاد می شود و در اثر تجمع مقادیر زیادی چربی ، سلول های مرده پوست و باکتری ها ایجاد شده و باعث قرمزی می شوند.
این التهاب به عمق پوست می رود و کیسه های مملو از ترشحات را تشکیل می دهد. تخلیه باعث می شود پنیر در لمس نرم به نظر برسد ، اما توجه داشته باشید که جوش بسیار دردناک است و ممکن است باعث زخم شود.

5. ندول ها

این جوش ها زمانی رخ می دهند که سلول های پوست ، روغن و باکتری ها به عمق پوست نفوذ کرده و باعث تورم می شوند. انواع زخم ها و جوش های آکنه ای در لمس دردناک و دردناک هستند و هیچ ترشحی در داخل آن وجود ندارد. این نوع جوش ها جدی هستند و ممکن است در طول بهبودی به زخم تبدیل شوند.

نحوه استفاده از سرکه سیب برای آرایش (5 روش مفید)

شدت جوش ها

انواع زیادی از جوش ها وجود دارد که متخصص می تواند آنها را تشخیص داده و درمان کند. سرخک به انواع غیر عفونی ، آلوده و هیبریدی طبقه بندی می شود و پزشک باید بسته به شدت ، شرایط و درجه 1 تا 4 را تعیین کند.

پوست تمیز جوش های کوچک معمولاً جوش های بی ضرری هستند و ویژگی های کومدون را دارند. جوش های کوچک معمولاً در چند جوش کوچک ظاهر می شوند.

پوست معمولی افرادی که دارای جوش های معمولی هستند در موارد شدید جوش های بیشتری ایجاد می کنند و اغلب قرمز به نظر می رسند.

گلودرد است زخمهای مستقیم شامل پاپولها ، چرکها و ندولهای متعددی هستند که دردناک بوده و ممکن است عفونی شوند.

چگونه یبوست را درمان کنیم؟

اگر تعداد زیادی پوسچول یا کیست و ندول روی صورت دارید و حتی ممکن است به پشت و شانه های خود برسید ، نگران نباشید.

اولین قدم در مدیریت ضایعه این است که نوع زخم موردنظر خود را تشخیص دهید و اینکه آیا تحت تأثیر قرار گرفته است یا خیر. سپس از روش های زیر استفاده کنید.

1. اطلاعات اولیه رتینوئیدها

یکی از موثرترین درمان ها برای جوش های خفیف یا شایع ، استفاده از رتینوئیدهای موضعی است که می تواند برای جوش های سر سفید ، جوش های سر سیاه ، جوش ها و پاپول ها مثر باشد. رتینوئیدها از به دام انداختن منافذ چربی در پوست جلوگیری می کنند ، منافذ و جوش ها را تمیز می کنند و دارای خواص ضد التهابی مانند کرم ، ژل یا فوم هستند. نمونه ای از این کرم ها در اینجا ذکر شده است

2. آزلائیک اسید

این دارو ضد التهاب است ، دارای خواص ضد التهابی است و همچنین دارای خواص ضد میکروبی است. نه تنها از ایجاد جوش جلوگیری می کند ، بلکه در مبارزه با باکتری های ایجاد کننده آکنه نیز م effectiveثر است و باعث قرمزی نمی شود.

آزلائیک اسید برای مدیریت زخم ها پس از جوشکاری ایده آل است و اثر روشن کننده ای دارد. اگر پوست حساسی دارید و پوست شما جوش دارد ، هنگام استفاده از این محصول بسیار مراقب باشید ، زیرا ممکن است باعث قرمزی ، سوزش و سوزش شود. نمونه ای از این روغن های گران قیمت در اینجا آمده است

3. داروهای دارویی

داروهایی که از داروها استفاده می کنند (مانند مبل سه لایه) یا داروها (مانند داکسی سایکلین) انواع مختلفی از درمان ها هستند که می توانند زخم را بهبود بخشند. زمانی استفاده می شود که درمان های پزشکی نتوانند این بیماری را درمان کنند. این داروهای گیاهی دارای قدرت ضد التهابی برای از بین بردن جوش ها هستند. درمان های آکنه در برابر آکنه و جوش صورت مثر است. البته باید مراقب باشید که در مصرف آن زیاده روی نکنید. محدود کردن به موقع داروها و تجویز پزشک یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از آنها است.

4. پمپ ها از دهان محافظت می کنند

قرص های ضد بارداری نه تنها در جلوگیری از بارداری م effectiveثر هستند ، بلکه برای درمان آکنه و جوش نیز مفید هستند و می توانند شرایط جدی را بهبود بخشند زیرا حاوی استروژن هستند که با آندروژن هایی که باعث ایجاد جوش و آکنه می شوند مبارزه می کند. جوش

5. اسپری روغن یا روغن سبک

طب سوزنی یکی دیگر از درمان های توصیه شده برای جوش هایی است که حاوی اسید سالیسیلیک و تری کلرواستیک اسید هستند تا از ایجاد کومدون جلوگیری شود. امروزه لامپ ها یا لامپ های آبی در درمان نور نیز می توانند یکی از موثرترین روش ها برای درمان جوش های آکنه باشند.

حتما بخوانید: علت ایجاد جوش چیست؟ 7 راه حل برای بهبود خانه

آزمایشات درمانی برای تشخیص

برای درمان های دیگر ، می توانید از تخلیه کیست استفاده کنید که توسط جراح متخصص انجام می شود. تزریق کورتیکواستروئید علاوه بر رژیم های غذایی سالم ، برای جوش های دردناک مناسب است. طراحی و برنامه ریزی کرم های تجویز شده توسط پزشک می تواند روش خوبی باشد.

منبع 1 منبع 2

دیدگاهتان را بنویسید