رژیم لاغری سریع

انسولین بیش از حد – هشدار!

انسولین هورمونی است که توسط بدن تولید می شود. برای سلامتی ضروری است. اما انسولین زیاد برای سلامتی و اهداف تناسب اندام مضر است. وظیفه انسولین کاهش سطح قند خون در زمانی است که بیش از حد بالا است. بدون سطوح مناسب انسولین، می توانید به هیپرگلیسمی یا دیابت مبتلا شوید.

اما انسولین بیش از حد دارای اثرات منفی است، از جمله:

o ذخیره چربی را تقویت می کند

o از چربی سوزی جلوگیری می کند

o اشتها و گرسنگی شما را افزایش می دهد

هر دوی این عوارض جانبی تلاش شما را برای داشتن سلامتی و تندرستی خراب می کند.

با نظارت بر میزان کربوهیدرات هایی که مصرف می کنید از انسولین اضافی خودداری کنید. در بدن، غذاهایی که کربوهیدرات بالایی دارند، گلوکز را تبدیل کرده و به سرعت وارد جریان خون می شوند. گلوکز در جریان خون ترشح انسولین را تحریک می کند و گلوکز می تواند باعث انسولین اضافی شود. انسولین گلوکز را از جریان خون خارج می کند. این عمل انتقالی انسولین باعث وقفه در آزادسازی چربی برای انرژی می شود. چربی ذخیره شده برای انرژی در دسترس نیست (چربی سوزی). انسولین ترویج می کند ذخیره چربی

انسولین اضافی ترشح هورمون گلوکاگون را نیز مختل می کند. گلوکاگون با مهار آنزیم های ذخیره چربی باعث افزایش چربی سوزی می شود. در عوض، اسیدهای چرب را از ذخایر چربی برای سوزاندن انرژی بسیج می کند.

مهم است که بدانید انسولین و گلوکاگون هورمون های جفتی هستند. این بدان معنی است که وقتی انسولین افزایش می یابد، گلوکاگون سرکوب می شود. هنگامی که سطح انسولین کاهش می یابد، گلوکاگون افزایش می یابد. بنابراین، حتی اگر پروتئین را در یک وعده غذایی غنی از کربوهیدرات بگنجانید، انسولین تولید شده توسط کربوهیدرات ها به بدن شما اجازه تولید گلوکاگون کافی را نمی دهد.

خوردن پروتئین خالص گلوکز را تا حد زیادی افزایش می دهد. این اتفاق می افتد اگر شما یک فایل را دنبال کنید کربوهیدرات کم یک رژیم غذایی معمولی با کربوهیدرات بالا یا رژیم غذایی. با این حال، در حالی که در رژیم غذایی کم کربوهیدرات هستید، یک وعده غذایی پروتئین افزایش بسیار کمی در انسولین ایجاد می کند، اما افزایش قابل توجهی در گلوکاگون … شرایط عالی برای سوزاندن چربی!

از سوی دیگر، وعده غذایی پروتئین بر روی یک کربوهیدرات بالا این رژیم باعث افزایش انسولین و افزایش خفیف گلوکاگون می شود.

حقایق شگفت انگیز کربوهیدرات

چیزی به نام کربوهیدرات های اساسی وجود ندارد. مصرف بی رویه کربوهیدرات می تواند نیت خوب را خراب کند. اما این بدان معنا نیست که کربوهیدرات ها باید… یا می توان… همه با هم اجتناب کرد. مغز کربوهیدرات ها را به عنوان سوخت ترجیح می دهد زیرا به راحتی به گلوکز تبدیل می شود. قابل استفاده برای انرژی فوری اما این را بدانید… کربوهیدرات های هوشمند و کربوهیدرات های گنگ وجود دارند.

همه کربوهیدرات ها شبیه هم نیستند

کربوهیدرات های ساده و کربوهیدرات های پیچیده وجود دارد. هر دو اثر بسیار متفاوتی بر سطح قند خون و ترشح انسولین دارند. و خطرات ترشح بیش از حد انسولین در بدن را به خاطر بسپارید! “خب… چه فرقی داره؟” تو پرسیدی. ما خواهیم…

راکربوهیدرات های ساده آنها قند هستند. مانند ماست، عسل و بیسکویت های بدون چربی. کربوهیدرات های ساده به راحتی هضم می شوند و به سرعت وارد جریان خون می شوند که نشان دهنده ترشح انسولین است … بنابراین از چربی سوزی جلوگیری می کند. قبل از اینکه از در ورزشگاه بیرون بروید یک موز بگیرید؟ قبل از اینکه بتوانید از دو پله بالا بروید، موز در جریان خون شما خواهد بود. حالا شما انرژی نردبان خود را از موز دریافت می کنید، نه از ذخیره چربی.

راکربوهیدرات های پیچیده آنها نشاسته هایی مانند نان، سیب زمینی و برنج هستند. برخی از کربوهیدرات های پیچیده هضم می شوند و به آرامی جذب جریان خون می شوند و قند خون را در یک سطح ثابت نگه می دارند… و این نکته است! اما به خاطر داشته باشید که … کربوهیدرات های پیچیده ای وجود دارند که مانند کربوهیدرات های ساده با هم تعامل دارند. کربوهیدرات های پیچیده مانند سیب زمینی و نان گندم ساده به سرعت وارد جریان خون می شوند زیرا بدن برای هضم این غذاها نیازی به انجام کارهای زیادی ندارد. بهتر است کربوهیدرات هایی را انتخاب کنید که به آرامی وارد جریان خون می شوند … یعنی چگونه روی شاخص گلیسمی (GI) قرار می گیرند.

شاخص گلیسمی (GI) چیست؟

از هر دیابتی در مورد شاخص گلیسمی آنها بپرسید، مطمئناً توضیح دقیق و مختصری دریافت خواهید کرد. شاخص گلیسمی (GI) برای بیماران دیابتی مهم است زیرا نشان دهنده افزایش سطح قند خون به دلیل مصرف کربوهیدرات های خاص است. شاخص گلیسمی سرعت شکسته شدن کربوهیدرات های مصرفی در بدن و ورود به جریان خون را محاسبه می کند. کربوهیدرات های با GI پایین بهتر هستند زیرا باعث افزایش قند خون نمی شوند. آنها به آرامی هضم و وارد می شوند و سطح قند خون را حفظ می کنند. این به بدن شما اجازه می دهد تا تمام مواد مغذی را به آرامی جذب کند. اینها کربوهیدرات های هوشمند هستند.

هرچه شاخص گلیسمی یک غذا بیشتر باشد، سریعتر وارد جریان خون شما می شود و سریعتر از توانایی شما در سوزاندن چربی جلوگیری می کند. اینها کربوهیدرات های احمقانه هستند. به یاد داشته باشید، صرف اینکه کربوهیدرات ها پیچیده هستند به این معنی نیست که GI پایینی خواهند داشت. برخی از کربوهیدرات های پیچیده قند خون بالایی دارند، مانند کیک برنج، نان سفید، جو دوسر و هویج. بنابراین کربوهیدرات ها را بر اساس نمره گلیسمی خود انتخاب کنید، نه بر اساس پیچیده یا ساده بودن آنها. دستیابی و حفظ متابولیسم قند خون مناسب برای یک زندگی سالم عالی ضروری است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر