انتقاد از سناتور آمریکایی به دلیل حمایت از دولت باکو


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «باب منندز» رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز جمعه گفت: عدم واکنش دولت بایدن به بحران ارمنستان و قره باغ کوهستانی فراتر از آن است. ناامیدی”.

به گزارش سایت «رادیو ارمنستان»، منندز در توییتی نوشت: دولت آمریکا نه تنها در تلاش‌های بشردوستانه شکست می‌خورد، بلکه شکست ما در راستی‌آزمایی و برخورد با تخلفات جمهوری آذربایجان کاملا غیرقابل قبول است.

منندز گفت: وزارت امور خارجه چگونه می تواند ادامه کمک های مالی به جمهوری آذربایجان را با توجه به هدف قرار دادن وحشیانه زیرساخت های غیرنظامی، نقض حقوق بشر و شواهد فزاینده از کشتار و شکنجه غیرقانونی توسط نیروهای ارتش توجیه کند. جمهوری آذربایجان؟”

سناتور منندز ادامه داد: حملات مستمر جمهوری آذربایجان به ارمنستان این کشور را به یک متجاوز در این درگیری تبدیل می کند. ما باید متجاوز را مسئول بدانیم، نه اینکه با هر دو طرف در تلاشی بیهوده برای بی طرف جلوه دادن بازی کنیم.»

وی افزود: دولت آمریکا باید بهتر عمل کند تا از سوء استفاده از رژیم الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان جلوگیری کند.

این در حالی است که اخیرا روسای جمهور آذربایجان و ارمنستان به میزبانی آمریکا دیداری داشتند. وزیر امور خارجه آمریکا به نمایندگی از میزبان در این نشست حضور داشت.

در تحولی دیگر، نخست وزیر ارمنستان با «ایگور خوویف» نماینده روسیه در سازمان امنیت و همکاری اروپا و نماینده ویژه وزارت امور خارجه اتباع روسیه برای تسهیل عادی سازی روابط ارمنستان دیدار و گفتگو کرد. و جمهوری آذربایجان در شهر ایروان.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در دیدار خود با خوایف بار دیگر تاکید کرد که ارمنستان از پیشنهادهای ارائه شده از سوی روسیه در چارچوب مذاکرات با باکو حمایت می کند.

وی گفت: پیشنهادات روسیه می تواند مبنایی برای مذاکرات بیشتر در مورد عادی سازی روابط ارمنستان و جمهوری آذربایجان باشد. پاشینیان و خوایف نتایج نشست سران ارمنستان، روسیه و جمهوری آذربایجان در شهر “سوچی” و مسائل مربوط به قره باغ را بررسی کردند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید