امکان جدید کاریسما برای سرمایه گذاری بدون ریسک در بورس


سرمایه گذاران بورس از ۱۹ مهرماه سال جاری موفق به خرید واحدهای عادی صندوق ضمانت سرمایه کاریسما شدند. با این امکان، سرمایه گذاران سهام می توانند برای اولین بار بدون نگرانی از احتمال تحقق زیان و از دست دادن سرمایه، سرمایه گذاری کنند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بورس، اینستاگرام کامپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپپرس، صندوق ضمانت سرمایه کاریسما نوعی صندوق سرمایه گذاری مختلط است و سود از آن محدودیتی ندارد. تفاوت اصلی صندوق مذکور با صندوق‌های با درآمد ثابت، نداشتن سود است. در صورت افزایش شاخص کل بورس و سطح عمومی قیمت ها، مدیران صندوق این امکان را دارند که وزن زیادی از دارایی های صندوق را به سهام اختصاص دهند. این موضوع باعث می شود واحدهای این صندوق امکان رشد نامحدود داشته باشند و با صندوق های نوع ثابت متفاوت باشند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

در واقع دارندگان واحدهای عادی صندوق ضمانت سرمایه کاریسما در صورتی که سود بیش از ۲۰ درصد باشد در ازای ضمانت نامه ای که از واحدهای ممتاز دریافت می کنند، کارمزد را به صورت تقسیم شده به دارندگان واحدهای ممتاز واریز می کنند. این فرآیند به طور خودکار در ارزش خالص دارایی واحدهای مشترک و ترجیحی رخ می دهد.

نحوه سرمایه گذاری در صندوق ضمانت سرمایه کاریسما

افرادی که می خواهند در این صندوق سرمایه گذاری کنند باید معادل ۱۰ هزار تومان داشته باشند. سرمایه گذاران برای بهره مندی از اصل ضمانت سرمایه باید ۹۰ روز پول خود را در صندوق نگهداری کنند. سرمایه گذاری در این صندوق از طریق درگاه رسمی گروه مالی کاریسما انجام می شود. اگر افراد در مورد این صندوق و نحوه سرمایه گذاری در آن سوالی دارند می توانند با پشتیبانی این گروه تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنند.

انتهای پیام

مربوط به: جذابیت

برای دسترسی سریعتر: