امن ترین کشورها برای سفر زنان


بدون شک یک سفر گروهی یا خانوادگی بسیار سرگرم کننده خواهد بود. اما گاهی سفر به تنهایی برای خانم ها خالی از لطف نیست و می تواند تجربه متفاوت و هیجان انگیزی باشد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار گردشگری داغ اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کامپرس، سفر به تنهایی یا گروهی برای زنان به مقاصد مختلف تجربه بسیار متفاوتی است که در عین حال حس آزادی و آزادی شخصی را به انسان القا می کند. اما نکته مهم برای این نوع سفر، انتخاب مقصد امنی است که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت. هنگام انتخاب مقصد باید همیشه به نکاتی مانند پیاده روهای قابل دسترس، فضاهای پر جنب و جوش، خیابان های امن و مقصدی با کمترین آمار سرقت و خشونت توجه کرد. در ادامه سعی کرده ایم برخی از این مقاصد امن را به همراه دلایل آنها معرفی کنیم؛

نروژ؛ این وایکینگ های زیبا!

نروژ را می توان اولین مقصد امنی دانست که زنان می توانند به راحتی در آن سفر کنند. پیشینه تاریخی این کشور از زمان وایکینگ ها امنیت را القا می کند و به عنوان ایمن و توریست پسند شناخته شده است. این کشور مطمئنا مقصدی جذاب برای دوستداران طبیعت خواهد بود. زیرا دارای دره های افسانه ای، یخچال های طبیعی، شفق قطبی و ۲۱ پارک است. مردم این کشور از سطح زندگی خوبی برخوردار هستند و شادی ساکنان آن نیز در سطح بالایی قرار دارد.

استانبول و زندگی شبانه

استانبول کشوری با شب های پرشور و پر جنب و جوش است که جالب است بدانید اکثر خیابان های این شهر دارای دوربین های مدار بسته هستند و پلیس به صورت ۲۴ ساعته این شهر را کنترل می کند. این امر باعث افزایش امنیت در این کشور شده و زنان می توانند این شهر را به عنوان مقصدی امن انتخاب کنند.

هلند و مردم خوب

اگرچه هلند کشور کوچکی است، اما زیبایی منحصر به فرد و مردم صبور و صبور آن را به مقصدی امن برای زنان تبدیل کرده است. یکی از جذابیت های سفر به هلند دوچرخه سواری در کنار کانال های آمستردام، بازدید از قلعه ها و لذت دیدن آسیاب های بادی است.

سنگاپور؛ ترکیبی از سنت و مدرنیته

فرهنگ غنی سنگاپور و ترکیب مدرنیته و سنت، بازدید از آنجا را برای زنان آسان کرده است. البته یکی از دلایل دیگر امنیت سنگاپور امنیت بالای آن به دلیل کمترین میزان جرم و جنایت در بین کشورهای آسیایی است. بسیاری از جاذبه های فرهنگی، باغ های گیاه شناسی، ساختمان های زیبا، معماری های منحصر به فرد، زندگی شبانه پر جنب و جوش و … هر گردشگری را از دیدن آنجا به وجد می آورد.

یک تجربه آرامش بخش در بالی

آرامش بی حد و حصر، مناظر رویایی، سواحل زیبا، مناظر رویایی و… بالی اندونزی را به مقصدی امن برای زنان تبدیل کرده است تا به تنهایی سفر کنند. مردم محلی خوش برخورد در بالی سطح بالایی از تعامل با گردشگران دارند تا جایی که بسیاری از آنها مسافران را به جشنواره های محلی دعوت می کنند. شایان ذکر است که این شهر را می توان بهترین گزینه برای استراحت یا شارژ مجدد بدن و همچنین ذهن نامید زیرا انجام تمرینات یوگا به صورت گروهی و اجرای برنامه های موسیقی زنده از جمله فعالیت های بالی است.

پوکت؛ تجربه حمل و نقل و خرید!

یکی از دیدنی ترین شهرهای شرق آسیا، پوکت در تایلند است که به خاطر سواحل زیبا و آرامش معروف است. یک شهر کوهستانی که مقصدی ایده آل برای استراحت به حساب می آید. البته این شهر بازارها و مغازه های پر جنب و جوشی هم دارد که ارزش دیدن دارند.

تور ایران؛ از رشت به کیش

البته برخی از بانوان به دلایل مختلف امکان سفر به خارج از کشور را ندارند و می توانند لذت چنین سفری را از شهرهای ایران آغاز کنند. برخی از شهرهای کشور به دلایل مختلف به مقاصدی معروف و امن تبدیل شده اند. شهر تبریز شهری بدون فقیر، یزد با کمترین سرقت، جزیره کیش با شب های پر جنب و جوش و شهر رشت یکی از شهرهای باستانی ایران است که زنان در آن فعالیت اجتماعی داشته اند. از زمان های قدیم، و این مقاصد می تواند لحظات جذابی را برای هر زنی به ارمغان بیاورد. .

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: