امروز بورس ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ است / آیا اصلاح شاخص کل در پیش است؟


شاخص کل امروز با یک هزار و ۷۳ واحد افزایش نسبت به روز گذشته به رقم یک میلیون و ۵۱۵ هزار و ۳۸۳ واحد رسید. اما شاخص کل هم وزن با ۹۴۱ واحد کاهش نسبت به روز گذشته در محدوده ۲۰ هزار و ۸۳۸ واحد متوقف شد.

برای دسترسی سریع تر به داغ ترین اخبار بورس، اینستاگرام Camapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کماپرس، امروز نمادهای «شپنا»، «فارس» و «شاتران» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس امروز به ۷ میلیارد و ۹۶۵ میلیون تومان رسید. امروز ارزش خالص تغییر مالکیت قانونی به بازار واقعی منفی شده و ۴۴۷ میلیارد تومان دیگر از این بخش خارج شده است. بیشترین خروج پول واقعی مربوط به سهام «خانواده ها» شرکت ملی صنایع مس ایران است. پس از آن نمادهای «حکشتی» و «وبملت» بیشترین میزان خروج نقدی را تجربه کردند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

نظر کارشناسان در مورد تغییرات شاخص کل سهام

به گفته کارشناسان بازار اصلاحی شاخص در پیش خواهد بود. در همین راستا جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با تجارت نیوز با بیان اینکه اخبار کلان کشور چندان مساعد نیست و این موضوع بر بازار سرمایه تاثیر منفی می گذارد، اظهار داشت: این موضوع بر بازار سرمایه تاثیر منفی می گذارد. اگر شورای حکام قطعنامه جدیدی علیه ایران صادر کند، وضعیت اقتصادی کشور بدتر می شود. همچنین نحوه اخذ مالیات توسط شرکت های مختلف متفاوت است و این امر نیز بر میزان سود و شرایط بازار سهام گروه های مختلف تاثیر می گذارد. ضمن اینکه در روزهای تابستان احتمال قطعی برق نیز وجود دارد و این موضوع نیز در اصلاح شاخص تاثیرگذار است.

اطلاعات کلی:

آشنایی با وابستگی به سهام

نماد وابستگی متعلق به بیمه اتکایی ایران است که در بازار دوم فرابورس عرضه می شود. در حال حاضر ارزش بازار این سهم ۶.۴۲۲ میلیارد ریال است. شرکت های بیمه پاسارگاد، شرکت های بازرگانی و توسعه مهرآفرینان سرمایه گذاری های مشترک پیشرو هستند و شرکت سهامی خاص بیمه آتی سرمایه انسانی پاسارگاد سهامدار عمده آن است.

انتهای پیام/

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: