امام خمینی (ره) با تشکیل بسیج آینده نظام را تضمین کرد


امام جمعه مشهد گفت: بسیج باید در همه عرصه ها به اوج برسد تا بسیجیان قهرمانان ورزشی، علمی و هنری کشور باشند.

به گزارش ایرنا؛ سیداحمد علم الهادی در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم رضوی با اشاره به ۱۴ آذرماه سالروز تاسیس بسیج به فرمان امام راحل، افزود: بسیج باید در مساجد پایگاه داشته باشد بنابراین مسجد باید پایگاه داشته باشد. انقلابی است، زیرا بسیج لشکر وفادار خدا در خانه خداست.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با تشکیل بسیج آینده نظام را تضمین کرد، ادامه داد: بیانیه و فرمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی تنها یک بیانیه سیاسی نیست، بلکه مرجع تقلید و جامعیت عمل می کنند. مجتهد با استناد به دستورات خداوند متعال و پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (علیهم السلام) مطالب خود را بیان می کنند.

امام جمعه مشهد ضمن اشاره به آیاتی که حرکت های بسیجی را بعد از جنگ احد آشکار کرد، افزود: امام راحل نیز از این الگو برای تشکیل بسیج استفاده کردند و بسیج را لشکر وفادار خدا نامیدند.

علم الهادی افزود: بسیج باید در همه عرصه ها برای مقابله با دشمن حضور داشته باشد و از سوی دیگر برای رضای خدا با اخلاص قیام کند و به هیچ چیز اهمیتی ندهد و بر این اساس بسیجی نمی تواند با دشمن مقابله کند. تعریف امام خمینی (ره) (حامل شجاعت ارزشها).

وی ادامه داد: عمار فریضه ای است که در زندگی فردی و اجتماعی انسان جریان دارد و یک واجب همه جانبه است که زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) می شود.