البرز با وجود وسعت کم، قابلیت های زیادی در حوزه کشاورزی دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر مجتبی عبدالهی شامگاه سه شنبه در یازدهمین تجلیل از کشاورزان نمونه استان البرز که در سالن شهدای استانداری برگزار شد، ضمن قدردانی از فعالیت های این نخبگان افزود: از اهداف جراحی اقتصادی قدردانی می کنیم. به دلیل اصلاح زنجیره منافع رکود مردم با یارانه شاهد تحول و شکوفایی اقتصاد کشور خواهند بود.

وی ادامه داد: امید است البرز بتواند در سالی که به عنوان سال تولید، دانش بنیان و ایجاد اشتغال با توجه به منویات مقام معظم رهبری گام های اساسی در این زمینه بردارد.

وی افزود: در خصوص نیروی کار و چارت سازمانی استان با توجه به افزایش تعداد شهرستان ها باید مکاتبات لازم را با وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور استخدامی استان.کشور داشته باشیم.

استاندار البرز گفت: باید در حد توان از توان مدیریتی خود استفاده کنیم و برای رفاه و آینده کارکنان خود از جمله راه اندازی تعاونی های مسکن اداری را فراهم کنیم.

وی افزود: قدرت چانه زنی کشورها در عرصه های جهانی و بین المللی بین المللی با توجه به توان اقتصادی آن کشور، بنابراین یکی از وزارتخانه های مهم در این زمینه با توجه به فرصت ها و وظایف گسترده، وزارت جهاد کشاورزی است، زیرا می تواند از آن بهره مند شود. گیر از دانش و قدرت جدید دنیا تا تعیین خودکفایی در زمینه غذا.

عبداللهی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سال جاری و تمرکز ایشان بر امنیت غذایی و توسعه کشاورزی، گفت: در نتیجه اکنون شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی فعال تر شده اند، بنابراین باید حمایت های لازم را داشته باشیم. برای فعالیت هایشان.»

وی افزود: جهاد کشاورزی باید اتاق فکر باشد. ورز تربیت و مشارکت جوانان و نخبگان در عرصه تصمیم گیری جهادی.

استاندار البرز گفت: امکانات و قابلیت های ویژه آه تو یکی در البرز وجود دارد که در صورت بهره برداری کامل، کشور را متحول می کند.

وی با اشاره به ماموریت محوله از سوی رئیس جمهور مبنی بر توسعه کشت گلخانه ای در استان، افزود: در این راستا با عنایت ویژه ای صورت گرفت. آه تو ما به این دلیل وارد شدیم که معتقدم توسعه گلخانه ها با کمترین مصرف آب جلوی تخریب زمین های کشاورزی و حداکثر بهره را می گیرد. وری و او مشاغل زیادی دارد.