اقدام دانشگاه آزاد برای جلوگیری از جعل مدارک دانشگاهی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمعصومه طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سامانه استعلام تاییدیه دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد در روزهای اخیر راه اندازی شد، گفت: مشاغل یا دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ممکن است به مدرک پایه به عنوان مدرک پایه برای آموزش عالی نیاز داشته باشند و در واقع باید گواهی علمی برای صحت مدرک داشته باشند. قبل از راه اندازی این سامانه، سازمان ها و نهادها با دانشگاه مکاتبه کرده و پاسخ هایی دریافت کردند.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد افزود: با راه اندازی سامانه استعلام تحصیلی نیازی به مکاتبه و مکاتبه بین سازمان ها و ارگان ها نیست و استعلام به صورت اینترنتی انجام می شود. اخیراً وزارت علوم نیز سامانه مشابهی را راه اندازی کرده است.

طباطبایی در ادامه خاطرنشان کرد: در این سامانه ظرفیت استفاده هم برای اشخاص حقیقی و هم برای اشخاص حقوقی وجود دارد. برای افراد واقعی یک سری اطلاعات شخصی به خصوص دانشنامه یا کد نمره از طرف شخص درخواست می شود و شما به راحتی می توانید نمره او را جویا شوید. اشخاص حقوقی اعم از موسسات آموزشی، سازمان ها و مؤسسات می توانند نام کاربری و رمز عبور را از دانشگاه دریافت کنند.

وی افزود: تمامی سازمان ها و نهادها، دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و شرکت های خصوصی می توانند برای دریافت کد دسترسی سامانه با مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مکاتبه کنند.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه متاسفانه برخی سایت‌ها و گروه‌ها اعلام می‌کنند که در کمترین زمان ممکن مدرک صادر می‌کنند، گفت: با راه‌اندازی این سامانه، جعل مدارک انجام می‌شود. اجتناب کرد.”

طباطبایی در پایان تاکید کرد: تنها راه اخذ مدرک معتبر از دانشگاه آزاد، صدور مدرک پذیرش از مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه است.