افزایش ۴۲ درصدی مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از وبدا، محمد پهلوان کاشی، رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به روند بیماران بستری و سرپایی مبتلا به ویروس کرونا در حوزه پزشکی گفت: در روز گذشته ۱۸۶ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز بهداشتی درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۱۵۴ نفر متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی با بیان اینکه بر اساس بررسی های انجام شده اکثر بیماران بدحال بستری در واحدهای مراقبت ویژه استان یا واکسن دریافت نکرده و یا واکسن ناقص بوده اند و مشخص است در حال حاضر ۱۳۰ بیمار کرونایی تحت مراقبت های ویژه هستند. . از این تعداد ۱۱۳ واحد در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی شبانه روز گذشته بیش از ۱۰۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا یا مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا از مراکز کرونا و بیمارستان منتخب بازدید کردند. اتاق های اورژانس به صورت سرپایی

پهلوان کاشی نقش مردم در کنترل اپیدمی کرونا را بسیار موثر توصیف کرد و گفت: در شرایط فعلی بهترین راه حل برای مقابله با ویروس کرونا، دریافت یا تکمیل واکسیناسیون، رعایت نکات بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز است. در مکان های شلوغ باشید و از ماسک استفاده کنید.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید