افزایش مستمری کارگران قطعی بود؟


افزایش حقوق بازنشستگان در دستور کار دولت است. با دستور ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، حقوق این گروه باید بر اساس شورای عالی افزایش یابد نه قانون بودجه.

برای دسترسی سریعتر به اخبار حقوق و دستمزد، Camapress اینستاگرام را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کاماپرس، کمتر از ۲۴ ساعت بعد خبرهای بیشتری از موضع جدید دولت در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی منتشر شد. این خبر همچنین مربوط به دستور رئیس جمهور برای حل مشکلات بازنشستگان است. علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت تاکید کرد: در پی درخواست گروه‌هایی از بازنشستگان در سال جاری، رئیس‌جمهور به معاون اول رئیس‌جمهور دستور داده است تا این موضوع را با نمایندگان، بازنشستگان و سازمان تامین اجتماعی برای ارائه پیشنهادات مطرح کند. حمایت نیز باید انجام شود. .

اخبار مرتبط را بخوانید:

عامل بررسی افزایش مستمری کارگران

نارضایتی مداوم کارگران بازنشسته از افزایش مستمری های سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ منجر به صدور این دستور و رسیدگی به موضوع مذکور شد. اقدام اخیر رئیسی با استقبال اتحادیه های رسمی کارگران بازنشسته مواجه شد. افزایش حقوق کارگران بازنشسته با مصوبه دستمزد کارگران شاغل نامتناسب بود و به همین دلیل این گروه خواستار رسیدگی به این موضوع شدند. ضمن اینکه این بازنشستگان نیز مطالبات خود را از محل مناسب سازی درخواست کردند.

در همین رابطه علی دهقانوکیا، رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان تهران به تجارت نیوز گفت: بازنشستگان از دولت انتظار اجرای قانون را دارند. دهقان با بیان اینکه این موضوع در هفته های اخیر جدی گرفته شده است، گفت: پیش بینی می شود نتیجه جلسات برای بازنشستگان و سایر نهادهای ذیربط رضایت بخش باشد.

این امر به نفع عموم بازنشستگان به ویژه افراد مطلقه خواهد بود و عموماً قشرهای بازنشستگی راضی خواهند بود.

انتهای پیام/

برای دسترسی سریعتر: