افتتاح ۳ خوابگاه دانشجویی جدید توسط ستاد اجرایی فرمان امام – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز مراسمی به مناسبت سالگرد شهادت دکتر چمران با حضور رئیس ستاد فرمان امام، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرعامل بنیاد پانزدهم خرداد برگزار شد. . خراسان جنوبی عملیاتی شد و تحویل وزارت علوم شد.

مدیر عامل فرمان امام در این مراسم گفت: تاکنون ۱۰ خوابگاه دخترانه توسط بنیاد ۱۵ خرداد در سراسر کشور ساخته شده است که این تعداد تا پایان سال به ۱۵ خوابگاه خواهد رسید.

عارف نوروزی افزود: ظرفیت این خوابگاه ها ۳۲۵۰ دانشجو و در ۷۴ هزار متر مربع ساخته شده که در مجموع ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: پس از اهدای بنیاد ۱۵ خرداد به ستاد اجرایی فرمان امام، سیاست ساخت و تجهیز خوابگاه های دانشجویی برای دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم و بهداشت را با جدیت دنبال کرده ایم و در آینده نیز اقدامات و برنامه های گسترده ای برای تجهیز داریم. خوابگاه ها.”

مدیر عامل فران امام خاطرنشان کرد: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و توجه ویژه ستاد اجرایی به موضوع تشویق و تسهیل ازدواج باروری به خصوص برای دانش آموزان، بستن مشوق ها و تسهیلات برای زوج های دارای سه فرزند و بیشتر نیز کمک شایانی به وزارت علوم در تکمیل خوابگاه دانشجویان متاهل خواهد کرد و ما نیز به سهم خود در این زمینه عمل خواهیم کرد.

نوروزی ادامه داد: ما بر این باوریم که هزینه برای ایجاد عدالت آموزشی و تسهیل شرایط تحصیلی فرزندان این سرزمین به ویژه در مناطق کم برخوردار، سرمایه گذاری طولانی مدت برای کشور است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج معلمان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در هر عرصه ای نیازمند کمک بود. کشوری که او می تواند الگو باشد.

محمدعلی ذوالفیگل افزود: ایجاد پناهگاه امن برای دانش آموزان موجب افزایش سرمایه اجتماعی نظام و انقلاب و سرمایه گذاری برای آینده کشور است.

توجه: تامین اسکان فرزندان این دیار باعث دلگرمی و آرامش خانواده ها نیز می شود، بنابراین یکی از ضروری ترین موضوعاتی است که سایر نهادها و خیرین باید در این راستا پیش ببرند.

وزیر علوم تاکید کرد: در دانشگاه ها دو دیدگاه مخالف وجود دارد، یک دیدگاه این است که کار دانشگاه علم آموزی است و نباید درگیر مسائلی مانند تامین مسکن و غذا و ایجاد فضاهای ورزشی و فرهنگی شود. اما دیدگاه دیگری که ما به آن معتقدیم بر این اساس است که با کمک خیرین و نهادهایی مانند ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) امکانات رفاهی برای دانش آموزان فراهم شود تا با خیالی آسوده به معرفت بپردازند.

وی افزود: امروز به هر طرف که نگاه کنید، موج احساسات حمایت گرایانه جاری است.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد نیز در این مراسم درباره ۳ خوابگاه روباز جدید گفت: در پی حرکت ساخت خوابگاه های دخترانه در مناطق محروم و محروم کشور در قالب طرح خورشیدی این سه خوابگاه دخترانه در بیرجند، دانشگاه های اراک و بجنورد با ظرفیت ۶۵۲ دانشجو، ۱۴ هزار و ۲۰۰ متر مربع زیربنا و ۱۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار ساخت و برای استفاده دانشجویان دختر در اختیار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دادیم.

حمیدرضا علیان زادگان افزود: با سه خوابگاهی که امروز افتتاح می شود، تعداد خوابگاه های ارائه شده توسط بنیاد به ۱۰ خوابگاه با ظرفیت ۲ هزار و ۳۳۰ نفر، ۵۱ هزار متر مربع زیربنا و سرمایه ارتقا یافته ۴۰۷ میلیارد تومان خواهد رسید که بی نظیر است. در زمینه ساخت خوابگاه

وی ادامه داد: این خوابگاه ها از مدرن ترین استانداردهای فنی برای طراحی و ساخت خوابگاه ها چه از نظر طراحی سازه و معماری و چه از نظر طراحی داخلی و طراحی مربوط به آن از جمله امکاناتی مانند اتاق مطالعه، بهره می برند. نمازخانه، اتاق تلویزیون، سالن بدنسازی، اتاق کامپیوتر، آشپزخانه.» مرکز بهداشت، اتاق مهمان و سالن اجتماعات به منظور بهره مندی و استفاده دانشجویان ساخته می شود.

در ادامه این مراسم سه خوابگاه جدید با حضور پدر شهید مصطفی احمدی روشن و در ویدئو کنفرانس با سه دانشگاه بیرجند، بروجرد و اراک به طور رسمی افتتاح شد.