افتتاح ۱۲۸ پروژه برق رسانی در کهگیلویه و بویراحمد – خبرگزاری مهر خبر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، جمال معتمدی زاده ظهر شنبه از آخرین روند اجرای خط ۲ مدار شهید سلیمانی بازدید کرد. دهشتوی افزود: در شش ماه گذشته ۱۲۸ پروژه برق رسانی در مناطق شهری و روستایی استان افتتاح شد و بیش از ۵۰ هزار مشترک از این ظرفیت بهره مند شدند.

وی برق رسانی روستایی، ساخت، بهسازی و بهینه سازی شبکه های برق، کاهش میزان تلفات برق، انتقال نیروگاه های خورشیدی به عشایر و روشنایی معابر را از عناوین پروژه های افتتاح شبکه های توزیع انرژی در استان عنوان کرد. گفت: شهرستان بویراحمد با ۵۷ پروژه و شهرستان زمین با یک پروژه، بیشترین و کمترین پروژه هایی که افتتاح شد، برقی سازی داشتند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان پس از ساخت درشاهی شهرستان دانا با هفت مگاوات، برق رسانی به ۱۳ روستا، تبدیل بیش از ۱۵۰ کیلومتر شبکه سیمی به شبکه کابلی، انتقال بیش از ۱۰۰ نیروگاه انرژی خورشیدی به عشایر و اجرای پروژه کامپوزیت برای اولین بار در شهرستان. چرا م وی آن را یکی از مهمترین پروژه های افتتاحیه این شرکت در شش ماه اخیر دانست.

معتمدی زاده گفت: شرایط تامین برق در استان زیرا گسترش روستاها، کوهستانی بودن، طولانی بودن و خستگی شبکه ها و دشمنان محلی در مقایسه با اکثر استان های کشور سخت است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان افزود: با بهره برداری از پروژه هایی در بخش فوق توزیع مانند ایستگاه دژکوه زمین تا نیمه اول سال آینده شاهد حل مشکلات اصلی تامین برق پایدار خواهیم بود.

وی با اشاره به سیم کشی شبکه های برق این استان تا پایان سال گفت: در تلاش هستیم تا حدود ۹۰۰ کیلومتر از شبکه های فشار ضعیف را در مناطق مختلف استان تصرف کنیم تا شاهد ارتقای سطح رضایتمندی مردم باشیم. برق مشترکین