اعلام جزئیات دومین دوره آموزشی موفق پهپادی ارتش یمن در بندر الذبع – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «یحی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزئیات عملیات جدید نیروهای این کشور علیه مهاجمان سعودی – اماراتی در بندر را تشریح کرد. مه پرداخت.

به گفته این افسر ارشد نظامی یمن، نیروهای مسلح این کشور یک نفتکش را که عازم بندر بود متوقف کردند. مه نزدیک شد، او را مجبور به ترک این بندر کرد.

وی همچنین در این خصوص افزود: این نفتکش مأموریت مهمی برای سرقت مقادیر زیادی نفت یمن داشت و در ابتدا به هشدارهای نیروهای مسلح بی توجه بود.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین افزود که اگرچه نیروهای دشمن نیز به دنبال واکنش نشان می دادند و اقداماتی انجام می دادند اما در این زمینه موفق نبودند.

یحیی ساری همچنین افزود: نیروهای مسلح یمن به حمایت از منابع ملی و حاکمیتی خود ادامه می دهند تا درآمد یمن در خدمت مردم این کشور باشد و حقوق همه کارکنان در سراسر کشور پرداخت شود.

چند ساعت قبل از سخنان یحیی سریع، منابع محلی یمنی این موضوع را اعلام کرده بودند هواپیماهای بدون سرنشین بندر یمن مه یکی از بنادر مهم صادرات نفت در هادرموت قاچاق محموله های نفتی جدید از این منطقه در شرق یمن را هدف قرار داده و مختل کنند. این دومین حمله در هفته های اخیر است که با موفقیت به اهداف خود دست یافته است، در حالی که سیستم های دفاعی ایالات متحده برای حفاظت از بنادر و تاسیسات نفتی در منطقه مستقر شده اند.

در همین حال برخی منابع خبری از وقوع دو انفجار در آنها خبر می دهند هادرموت در شرق یمن واقع شده است. شبکه خبری المیادین نیز در این زمینه از وقوع دو انفجار در این بندر خبر داد.مه» واقع در شرق شهر مکلا مرکز استان هادرموت اتفاق افتاد این بندر در اشغال ائتلاف متجاوز سعودی – اماراتی است.

بر اساس این گزارش، این انفجارها همزمان با ورود یک کشتی حامل محموله نفتی رخ داده است. برخی منابع از جمله خبرگزاری یونی نیوز آنها گزارش دادند که این انفجارها ناشی از حملات بوده است پهپاد آنها بودند

همچنین منابع خبری پس از هدف قرار گرفتن این بندر اعلام کردند مه با پهپاد، انفجارهای مهیبی در بندر رخ داد و کشتی مورد نظر مسیر خود را به سمت اقیانوس هند تغییر داد.

دیروز هم سرلشکر محمد عاطفی وی بر آمادگی کامل نیروهای مسلح یمن برای ادامه نبرد با ائتلاف متجاوز سعودی تاکید کرده بود. سرلشکر محمد عاطفی او گفت که آماده سازی سلام نظامیان ائتلاف متجاوز سعودی نشان می دهند که درخواست آنها برای توقف درگیری ها، ساماندهی وضعیت خود برای ادامه تجاوز بوده است.

بر اساس این گزارش سرلشکر محمد عاطفی وی افزود: هدف اصلی که ائتلاف متجاوز سعودی و حامیان آن به دنبال آن هستند، طولانی کردن زمان تجاوز است.

وی تاکید کرد: هدف ائتلاف متجاوزان ادامه سرقت ثروت ملی و استفاده از بنادر و جزایر یمن بر اساس منافع خود است.

عاطفی وی همچنین تصریح کرد: تمامی نیروهای مسلح یمن آماده ادامه نبرد با متجاوزان با شدت بیشتری هستند. نیروهای مسلح کاملاً قادر به تعامل با هر اقدام تهاجمی و واکنش به متجاوزان در عمق مواضع خود هستند.