اعطای برنامه های رادیویی کلاهبرداری بود / متهم دستگیر شد


به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که تحت تعقیب سایر مراجع قضایی استان ها بود، خبر داد.

سرهنگ علی ولی پور گودرزی در تشریح این خبر گفت: در اوایل سال جاری مرد جوانی با مراجعه به پلیس آگاهی مدعی شد مردی با مراجعه به مغازه وی با انتخاب وسایل صوتی و خرید، پیش فاکتور تهیه و تحویل گرفته است. شماره کارت و پول را برای کالا واریز کرد.» وی اظهار نظر را دریافت کرد و از مغازه خارج شد اما پس از مدتی حساب بانکی وی مسدود شد و متعاقباً مشخص شد با حکم قضایی یکی از شهرهای جنوبی کشور حساب بانکی مسدود شده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران افزود: با شکایت مغازه، تحقیقات از سوی عوامل تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه هشتم پلیس آگاهی آغاز شد و در ادامه مشخص شد عامل این کلاهبرداری تلفنی بوده است. با درج آگهی‌های مختلف در سایت‌های فروش کالا و انجام اقدامات متقلبانه، مردم را فریب داده و با دادن وعده‌های دروغین در رابطه با فروش اموال با ارزش زیر قیمت کارشناسی، وجوه قابل توجهی را از شکات دریافت کرده و سپس به مغازه‌های طلافروشی می‌رود. فروشگاه‌ها و غیره با کارت‌های بانکی به نام افراد دیگر و وجوه او در حال خرید اقلامی بود که می‌توانست بدون باقی ماندن ردی به فروش برسد.

کارآگاه گودرزی تصریح کرد: کارآگاهان در تحقیقات خود موفق به شناسایی خودروی متهم شدند و با استعلام پلاک، هویت مرد کلاهبردار به نام افشین را به دست آوردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: متهم متعاقباً به اتهام کلاهبرداری سریالی تحت عنوان اهدای برنامه های رادیویی و تلویزیونی، رادیو معارف، درج آگهی در سایت های فروش اقلام پذیرفته شد و تحقیقات از متهم ادامه دارد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید