اعتصاب سراسری کامیون ها در کره جنوبی برای پنجمین روز خود آغاز شد


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس ، کامیون ها در کره جنوبی امروز برای پنجمین روز متوالی اعتصاب خود را آغاز کردند. این امر هیوندای را مجبور کرد که کارخانه های خود را در تعطیلات آخر هفته باز نگه دارد.

اعتصاب کامیون ها عملکرد بسیاری از کارخانه ها و بنادر کره جنوبی را به شدت مختل کرده است. این اعتصاب توسط صدها کامیون در کره برگزار شد و در ورودی کارخانه هایی مانند هیوندای و پوسکو استیل انجام می شود.

کامیون ها در اعتراض به افزایش قیمت سوخت، خواهان افزایش قیمت حمل و نقل بار شدند.

گفته می شود تنها ۸۰۰ کامیون با ورود یک شرکت بزرگ پتروشیمی در شهر اولسان تعطیل شده و حجم خودروها را به یک دهم وضعیت عادی رسانده است.

وزارت حمل و نقل کره امروز اعلام کرد که می خواهد با نمایندگان کامیون ها برای مذاکره با آنها دیدار کند. این وزارتخانه از کامیون ها خواست به اعتصاب خود پایان دهند. وضعیت در بندر بوسان، که بندر اصلی کره است، بسیار متشنج است. کامیون های اعتصابی با کامیون های غیر اتحادیه برخورد کرده اند و فعال هستند و پلیس در تلاش است تا ترافیک را ادامه دهد.

بندر بوسان ۸۰ درصد قطب حمل و نقل کانتینری کره است و گفته می شود فعالیت حمل و نقل آن ۶۶ درصد کاهش یافته است.

کامیون هایی که برخورد می کنند به سمت کامیون های عبوری سنگ و بطری آب پرتاب می کنند و گفته می شود که رهبران اتحادیه ها علیرغم احتمال دستگیری کامیون ها را تحریک می کنند.

انتهای پیام .
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید