اصول تهیه غذا: پخت مرغ


نویسنده: اوینا دل پیتزو

دوباره به دوشنبه شب سرکش خوش آمدید. به طرف یخچال می روید و مواد تصادفی را که از بخش ارگانیک مواد غذایی مورد علاقه خود انتخاب می کنید. امیدوارم که انرژی لازم را برای طبخ غذاهای سالم و خوش طعم که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند ، جمع آوری کنید. به خاطر دارید که مرغ خریدید و یک مرغ بریان زیبا را با پوست ترد تصور کنید. لعاب کره ای زیبا و با نمک رزماری بپاشید یک انتخاب وسوسه انگیز – اما نه آن چیزی که تصور می کردید وقتی شروع به خوردن کردید و به کره گفتید پیاده روی کنید. به علاوه ، چیزی که خریدید سینه مرغ بدون پوست بود. شما برمی گردید و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و/یا ماهی قرمز خود را می بینید و فکر می کنید ، “چرا مرغ طعم بیکن بی عسل و افرا را ندارد؟ من با آن چه می کنم؟ »

که باعث می شود سوال بپرسید ، “چگونه می توانم این منبع پروتئین خشک پایه را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند خسته کننده باشد. و تهیه غذا کاملاً دلهره آور است. به خصوص وقتی از مرغ خسته کننده دائماً خسته شده اید ، اما با گزینه های ترشی و ترشی. شما می توانید غذاهای سالم خوشمزه را به موقع میل کنید. آماده سازی آن کمی زمان می برد. اما برای مراحل ساده اضافی ارزشش را دارد. برای دریافت غذای مورد نظر خود


زیبایی برینینگ

برینینگ در بسیاری از فرهنگها برای نگهداری ، چاشنی و نرم کردن گوشت به روشهای غیر ممکن استفاده می شود. روش های مختلفی برای مرین کردن مرغ وجود دارد. اولین و احتمالاً متداول ترین روش ، آب نمک مرطوب است. که از شما می خواهد مرغ را در حمام نمک خیس کنید دستور العمل معمولی به نسبت 3/4 فنجان نمک به 1 گالن آب نیاز دارد و می توانید شکر ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات مانند برگ بو و گیاه پروونس را برای طعم دادن به آن اضافه کنید.

اجازه دهید مرغ حداقل 4 ساعت در آب نمک در دمای اتاق خیس بخورد ، یا آن را یک شب در یخچال بگذارید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید همیشه ایده خوبی است که بال مرغ اضافه کنید تا طعم آن بیشتر شود. حداقل 15 دقیقه قبل از رهاسازی پروانه ها و تا 6 ساعت در محلول نمکی خیس کنید. اگر مرغ قبلاً نازک شده است شما نمی خواهید آب نمک زیاد دوام بیاورد زیرا این کار به مرغ آسیب می رساند.

فرآوری نمک مرطوب از طریق اسمز عمل می کند. جایی که آب و نمک به داخل پروتئین کشیده می شود. نمک به مرغ کمک می کند تا آب را حفظ کرده و رطوبت را حفظ کند.

روش دیگر ، آب نمک خشک است. این شامل مالیدن مرغ با نمک است. سایر گیاهان خشک شده و ادویه جات ترشی جات سپس یک یا دو روز قبل از پخت آن را در کیسه بچسبانید.

روش مورد علاقه من جوشاندن آب نمک و کوبیدن مرغ با آب آن در حین پخت است. طول کشیدن اما مرغ خوشمزه خواهد بود و رطوبت را در یخچال برای چند روز حفظ می کند.


مرغ کبابی مورد علاقه اوینا

برای این روش من دوست دارم از مرغ کامل استفاده کنم. اما می توانید قسمت مرغ را نیز کباب کنید.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید ، از تابه ای مناسب مرغ مانند تابه 200 استفاده کنید و مرغ را در تابه بگذارید. اگر مرغ کامل است ، سینه را بالا بیاورید. دو فنجان آب به تابه اضافه کنید. مرغ را نمک زده و مزه دار کنید. در دمای 350 درجه به مدت 30 دقیقه بپزید ، سپس مرغ را از فر خارج کرده و در تابه پخته بجوشانید.

درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت افزایش دهید و بسته به اندازه مرغ هر 10 دقیقه 2 یا 3 بار بسوزانید.

حرارت را به 350 درجه فارنهایت برگردانید و هر 5 دقیقه آن را بکوبید تا مرغ طلایی شود. برای پوست ترد فر را روشن کنید تا گریل شود و کباب شود تا تردی مطلوب به دست آید. من فکر می کنم این روش بهترین کار را می کند زیرا آب ، نمک و ادویه جات برخی از چربی های طبیعی را از سینه و پوست مرغ استخراج می کند. شما سینه مرغ و بقیه پرنده را در یک آبگوشت طبیعی خرد می کنید. طول کشیدن اما طعم آن خوشمزه است و ارزش تلاش را دارد زیرا مرغ شما تا چند روز رطوبت خود را حفظ می کند.

برینینگ یک ابزار ضروری در پخت مرغ مرطوب است. چه آن را بپزید و چه سرخ کنید و می توان آن را با سایر گوشت های بدون چربی نیز استفاده کرد.

مارینینگ تنوع بی پایان را ارائه می دهد.

ترشی یک روش کمی پیچیده تر برای آماده سازی از قبل است. و از شما دعوت می کند تا هنگام تهیه ماریناد برای مرغ خود خلاق باشید. مهم این نیست که رطوبت را حفظ کنید ، بلکه طعم مرغ را خوب کنید. یک ماریناد معمولاً از روغن ها ، اسیدها ، ادویه جات و گیاهان خرد شده یا خرد شده تشکیل شده است. برای افزودن طعم و بافت می توانید پرتقال ، سایر میوه ها و برخی سبزیجات را در ماریناد مخلوط کنید.

ماریناد باید بر اساس ویژگی طعم آن باشد. به عنوان مثال ، شما ممکن است طعم های آسیایی مانند زنجبیل و پرتقال ، یا طعم جنوب غربی با سس چیپوتل و عسل شیرین و تند را دوست داشته باشید. امکانات بی پایان است. اگر از آن دسته افرادی نیستید که بیش از حد در آشپزخانه آزمایش کنید. دستور العمل ماریناد خوبی وجود دارد. بسیاری به صورت آنلاین مثل آب نمک مرطوب مرغ نباید مدت زیادی در ماریناد با طعم پرتقال بنشیند. در این مورد ، حداکثر 4 ساعت ، زیرا این می تواند گوشت را ترد و درشت کند.

خیساندن مرغ در ماریناد ترش یا سرکه مرغ را نرم نمی کند ، از طرف دیگر ، ماریناد فقط به پوست طعم می دهد. و این برای همه انواع گوشت صدق می کند. نه فقط مرغ بر اساس آنچه در ماریناد وجود دارد تعادل پیدا کنید.

ماریناد چیپوتل عسلی اوینا

یکی از مارینادهای مورد علاقه من برای سینه مرغ مخلوط چیپوتل عسل است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

11/2 قاشق غذاخوری آب لیمو

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. همه مواد را با هم مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. به مدت 4 ساعت یا بیشتر ، یا در صورت امکان یک شب ، مارینت کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید. با این حال ، سینه های مرغ بدون پوست بدون استخوان پس از 30 دقیقه آماده پخت در تابه یا کباب می شوند. دقیقه

اگر سینه مرغ می پزید فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید.از فر خارج کرده و قبل از سرو به مدت 5 دقیقه استراحت دهید. با خیال راحت خلاق باشید و طعم کم و بیش را اضافه کنید.


زمان استفاده از آب نمک و ماریناد

دو روش تهیه مرغ از قبل متفاوت است. و تغییراتی در نحوه بیرون آمدن مرغ شما ایجاد می کند. دم کردن یک روش مبتنی بر نمک برای مرطوب کردن و مرطوب کردن مرغ است. می تواند طعم خوبی به مرغ شما بدهد. اما طعم آن به همان اندازه ای نیست که از آب نمک می گیرید.برینینگ برای پخت و سرخ کردن مرغ عالی است. اما برای کباب مرغ مناسب نیست

ترشی یک راه عالی برای افزودن طعم است. اما چون اکثر مارینادها از نمک استفاده نمی کنند. گوشت مرطوب نخواهد بود. این امر به ویژه در مورد مارینادهایی که از شکر و عسل استفاده می کنند صادق است. روش ترشی به شما طعم و بافت بهتری می بخشد.

در هر صورت ، مرغ شما را زنده می کند و شام را بیشتر سرگرم کننده می کند.

مزایای سلامتی Brining در مقابل Marinades

به طور کلی من معتقدم که آب نمک گزینه بهتری است زیرا می توانید مرغ را در حین مخلوط کردن با طعم و مزه بیشتر حفظ کنید. اگر از مرغ در آب نمک استفاده کنید ، به احتمال زیاد در روز دوم از آن لذت خواهید برد. در حالی که مرغ ترشی برای غذاهایی که بلافاصله پس از پخت می خورید بهتر است.

شاید برایتان سوال باشد که از چه نمکی برای جوشاندن استفاده می شود. نمک زیاد که به نظر ناسالم می آید؟ وقتی در نظر بگیرید که یک مرغ کامل را یکباره نمی خورید. شما می دانید که از مصرف زیاد سدیم نسبتاً ایمن هستید. برای بیشتر مردم یک وعده معمولی پروتئین 4-6 اونس ، به اندازه یک مشت است. سازمان غذا و دارو می گوید که یک وعده 4 اونسی مرغ که از قبل در آب نمک پخته شده است به طور متوسط ​​300-400 میلی گرم سدیم دارد. به گفته انجمن قلب آمریکا ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم سدیم در روز و حداکثر 2300 میلی گرم سدیم دریافت کند. به طور متوسط ​​آمریکایی ها بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کنند.

بنابراین حتی اگر در مصرف نمک خود دقت کنید ، 400 میلی گرم مرغ برای شام زیاد نیست. بقیه بشقاب شما نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و این تنها در صورتی است که نمک زیادی در غذای خود بریزید. یک بشقاب معمولی سالم ممکن است شامل یک وعده مرغ باشد. نصف فنجان کلم بروکلی و 1 فنجان برنج قهوه ای حدود 430 میلی گرم سدیم اضافه می کنند. سدیم موجود در مرغ چیز مهمی نیست.

اگر دستور مرغ دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید. لطفا در نظرات زیر ارسال کنید. و این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید