اصفهان غذای خوب از بین بردن معده بد با غذا


بوی بد دهان را با غذا از بین ببرید

به یاد داشته باشید که بوی بد دهان ناشی از غذاهای خاص با خوردن غذاهای دیگر برطرف می شود. با ما در این قسمت از تجربه دکتر همراه باشید. رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، بیشتر در مورد علل این مشکل صحبت می کند و بوی بد دهان و رژیم غذایی را از بین می برد.

دلایل اصلی آن تنگی نفس است

دلایل زیادی برای تنگی نفس وجود دارد. عفونت های باکتریایی در دهان و خوردن غذاهای خاص برخی از علل شایع این مشکل هستند:

جویدن گیاهانی مانند جعفری ، نعناع ، میخک ، رازیانه ، بابونه ، رزماری ، مریم گلی و حتی هل بوی بد دهان غذا را از بین می برد.

دندان های سنگی

دهان یکی از نقاط بدن است که در آن مقادیر زیاد و متفاوتی از میکروب ها وجود دارد. دندان ها بخشی از حرکت باکتریایی در دهان هستند. مراقبت های نامناسب دندان ، مسواک زدن و نظافت ، و همچنین خوردن غذاها و نوشیدنی های شیرین می تواند منجر به ایجاد عفونت های باکتریایی شود. این صفحات روی دندان ها می نشینند و بسیار چسبناک هستند. می توانید از مخلوط شدن و نخ دندان کشیدن برچسب جلوگیری کنید. متأسفانه ، اگر تعادل باکتریایی در دهان بر هم بخورد ، دیسک های دندانی می توانند حاوی سولفات های زنجیره ای کوتاه ، دی آمین ها یا اسیدهای چرب باشند که باعث بوی بد دهان می شوند.
مقداری غذا را تمام کنید

غذاهای زیادی باعث اسهال می شوند که در زیر به آنها اشاره می شود:

سیر روی شیشه

سیر و پیاز سرشار از عنصر گوگرد هستند و بوی بد دهان را هم هنگام خوردن در دهان و هم بعدها ، جذب و دفع ریه ها ایجاد می کنند.

اصفهان غذای خوب از بین بردن معده بد با غذا

محصولات لبنی

بسیاری از باکتری هایی که در دهان زندگی می کنند می توانند اسید آمینه را به محصولات لبنی متصل کرده و بقایایی به نام کاداورین یا پوترسیدین تولید کنند. در نتیجه ، بوی بد ایجاد می شود.

ماهی تازه

بوی ماهی پوسیده چیزی نیست که نادیده گرفته شود. در زمان تغذیه ماهی ، این مواد مغذی هنوز تجزیه شده و “آمینو بیوژن” یافت می شود که با تولید بوی بدن مرتبط است.

کربوهیدرات ها به سرعت هضم می شوند

این نوع چربی ها شامل گروهی از غذاهای چرب هستند که توسط باکتری های طبیعی در دهان و روده هضم می شوند و باعث ایجاد گاز ، تورم ، مشکلات معده و همچنین بوی بد دهان می شوند.

سیگار کشیدن و الکل

مصرف مشروبات الکلی شدت بوی بد دهان را افزایش می دهد زیرا اتانول یکی از عوامل کم آبی بدن است ، بنابراین بدن را کم آب کرده و همچنین باعث فرار باکتری های محصول می شود. سیگار کشیدن همچنین باعث بدتر شدن عوارض الکل می شود.

باید چکار کنیم؟

برای رهایی از یبوست و غذا ، باید از خوردن برخی از غذاهایی که در زیر مورد بحث قرار گرفته است ، خودداری کنید. در حقیقت ، باید توجه داشته باشید که نیازی به حذف کامل این غذاها از رژیم غذایی خود ندارید. اما کاهش مصرف آنها در جلوگیری از بوی بد دهان مثر خواهد بود.
با بوی بد دهان و رژیم غذایی نامناسب مقابله کنید

در مواقع دیگر این امر برای تغییر رژیم غذایی و افزایش مصرف آب برای از بین بردن بوی بد دهان کافی است. با این حال ، نباید فراموش کنید که تمیز نگه داشتن آن و صحبت با پزشک نیز ضروری است. به یاد داشته باشید که نوشیدن آب زیاد بسیار مفید است و همچنین برای بدن مفید است.

ابتدا علت را پیدا کنید

اولین قدم برای مقابله با آسم ، شروع درمان علت است. این مشکل ممکن است تنها با خوردن غذاهایی مانند سیر و پیاز ایجاد شود که با اجتناب از مشکل شما می توانید این مشکل را برطرف کنید. این مشکل ممکن است به دلیل کمبود آب آشامیدنی باشد. در نتیجه می توانید با نوشیدن آب زیاد از شر خشکی دهان و بوی بد دهان خلاص شوید. در مواقع دیگر مشکل ناشی از مشکلات دندان یا گلوله است. در نتیجه ، ابتدا باید علت مشکل را پیدا کنید.

از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنید

همانطور که گفته شد ، سیگار کشیدن و الکل باعث ایجاد علائم آسم می شوند. اگر سیگاری هستید ، باید عادت خود را نه تنها برای رهایی از اسهال بلکه برای برداشتن یک گام مهم در جهت سلامتی نیز کنار بگذارید.

بیش از 3 وعده غذا در روز نخورید

هرچه غذا بیشتر باشد ، تعادل دهانشویه بیشتر است. در نتیجه ، زمان بیشتری برای تغذیه باکتری ها صرف می شود و احتمال تجمع غذا در کنار دندان و گوشه دهان افزایش می یابد. علاوه بر این ، بیشتر میان وعده ها شیرین هستند و البته برای باکتری های موجود در دهان لازم هستند. بنابراین ، توصیه می شود از عادت داشتن مقدار کمی غذای سبک در دهان خود اجتناب کنید.

بهداشت دهان را رعایت کنید و دهان خود را با روغن نارگیل بشویید

نتایج چندین مطالعه نشان داده است که هضم برای عملکرد تنفسی بسیار مهم است. علاوه بر این ، توصیه می شود که دهان خود را روزانه با روغن نارگیل بعد از شستشو بشویید. روغن نارگیل سرشار از اسید لوریک است. این ترکیب مزایای مفیدی در برابر انواع خاصی از داروهای بدون نسخه دارد. برای این کار ، پس از شستشو ، با یک قاشق غذاخوری نارگیل به مدت 5 تا 10 دقیقه تعادل دهید و دهان خود را بشویید. حتی اگر صبر داشته باشید ، می توانید این روغن را به مدت 20 دقیقه در دهان خود قرار دهید و در نهایت روغن را به بیرون تف کنید.
بدنبال میوه باشید

سوزاندن گیاهانی مانند جعفری ، نعناع ، میخک ، رازیانه ، بابونه ، رزماری ، مریم گلی و حتی هل بوی بد غذا را از بین می برد.

مکمل هایی برای مقابله با بوی بد دهان

فلز روی: نتایج چندین مطالعه نشان داده است که مکمل روی ترکیب سولفات را به گازهای بی بو تبدیل می کند.

پروبیوتیک: به طور کلی ، ویروس استرپتوکوکوس سالیواریوس باید در دهان افراد سالم شایع باشد. با این حال ، در افرادی که از بوی بد دهان رنج می برند ، سطح این ویروس پایین است و حتی کسانی که این ویروس را ندارند. به همین دلیل ، پروبیوتیک ها در از بین بردن و کاهش بوی بد دهان مثر هستند.


دکتر. رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای طبیعی با رژیم غذایی متعادل و کمیت و نوع رژیم غذایی ، نقش حیاتی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص غذا و تغذیه در اصفهان کلیک کنید.


موضوعات پیشنهادی:

سیگار کشیدن در معرض خطر بالا

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخوریددیدگاهتان را بنویسید