اشک های فرهنگی و هنری حسینی در تقویم سالانه وزارت ارشاد ثبت شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مهیار کمانگری چهارشنبه شب در مراسم اختتامیه پنجمین اشک فرهنگی و هنری اشک حسینی در شهرستان آمل افزود: در پنج دوره از این اشک که واقعاً رویکرد مردمی داشت بیش از ۱۹ هزار هنرمند با ارسال بیش از ۳۰ هزار اثر هنری شرکت کردند و این ظرفیت مهم فرهنگی و هنری که در راستای ترویج و تبیین قیام اباعبدالله الحسین است. درود خدا بر او مستلزم ایجاد دبیرخانه در شهرستان آمل است.

وی افزود: انتظار همه هنرمندان شرکت کننده است اشک حسینی، اقامت در این اشک به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی و هنری در تقویم برنامه های سالانه وزارت فرهنگ و راهنمایی اسلامی است

دبیر اجرایی پنجمین اشک فرهنگ هنری حسینی یادآور شد: دریافت بیش از ۶ هزار عکس و حضور حدود ۷۰ گروه نمایشی و صدها شعر و داستان، ظرفیت خوب و بانک اطلاعاتی هنرمندان مذهبی. و قانون کشور با این اشک با حمایت نهادهای اجرایی ایجاد و انتظار می رود و ببخش مجموعه ای خصوصی از آثار چاپی یا مستند در دسترس علاقه مندان است قرار داده شده بودن

کم شات نیز در گزارش دوره پنجم اشک فرهنگ هنر حسینی در آمل گفت: در این دوره بیش از ۳۴۰۰ اثر از ۱۲۱۷ هنرمند از استان های مختلف ایران و عراق، یمن، ترکیه، ایتالیا و افغانستان توسط دبیرخانه ارائه شد. اشک اخذ شده.

وی افزود: آثار دریافتی در این دوره در هفت بخش رسانه، تئاتر خیابانی، سرود و تقلید، عکس، شعر و داستان کوتاه بود که از نظر کیفیت نسبت به دوره های گذشته در سطح بالایی قرار داشت.

بیشترین تعداد آثار دریافتی مربوط به یک عکس، یک شعر، یک داستان است نسخه وی بیان کرد و ادامه داد: آثار دریافتی از این اشک از بهترین داوران کشوری واستانی در هر بخش نیز بررسی و انتخاب شد بر اساس شایستگی و کیفیت آثار انتخاب شده اند.

دبیر اجرایی اشک این هنرمند فرهنگی حسینی افزود: از آنجایی که رویکرد اصلی این است اشک برای اولین بار عمومی بود اشک برنامه امسال کوچک برای کارهای تولیدی شرکت کنندگان در قالب پادکست و حرکت – جنبش و رسانه های دیجیتال باید در دسترس علاقه مندان باشد.

هدف از برگزاری است اشک فرهنگ هنری حسینی جریان فرهنگی و هنری درس حماسه است دانش آموز عاشورا بیان کرد و ادامه داد: نهضت امام حسین(ع)آ) یکی از مصادیق آن جهاد تبیین است که می تواند الگویی مهم و تأثیرگذار برای همه اهل سنت باشد.