استعفای ناگفته ای که نباید رسانه ای می شد/ در ماندن تردید دارم! – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمحمدعلی نجفی رئیس هیئت مدیره خانه سینما در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید استعفای منوچهر شهسواری مدیرعامل خانه سینما گفت: آقای شاهسواری نامه استعفای خود را به هیئت مدیره ارائه کردند. مدیران روز چهارشنبه ، دوم شهریور. طبیعتا در جلسه هیات مدیره مقرر شد تا هفته آینده انتخابات هیات مدیره به هیچ عنوان این استعفا مطرح نشود. اما متاسفانه گروهی که نمی خواهند سینما سینما باشد این استعفا را علنی کرده اند.

وی ادامه داد: برنامه ما این بود که هیچکس درباره این استعفا صحبت نکند، در واقع روز چهارشنبه دوم شهریورماه ساعت ۱۵ جلسه هیات مدیره در سینما خانه در رابطه با جشن خانه برگزار شد. سینما و آقای توحیدی در این جلسه درباره جشن صحبت کردند.» بعد از آقای توحید ایشان از سالن سینما خارج شدند، نامه آقای شهسواری توسط منشی به من داده شد و من نامه را باز کردم و به هیات مدیره دادم و مشخص شد که آقای شهسواری به دلایلی استعفا داده است. در آن جلسه گفتم ارائه این نامه را در صورتجلسه بنویسید اما تا انتخابات چهارشنبه ۹ شهریور حق ندارید خبر این استعفا را ارائه کنید. انجام دادن.

رئیس هیات مدیره خانه سینما تاکید کرد: متاسفانه برخی از داخل هیات مدیره احتمالا این خبر را رسانه ای کردند چرا که با استعفای منوچهر شهسواری هیچکس جز هیات مدیره اطلاع نداشت. در چنین شرایطی من به عنوان رئیس هیات مدیره خانه سینما تردید دارم، یعنی احتمال اینکه خود من حاضر به همکاری با چنین افرادی نباشم بسیار زیاد است. به نظر من حضور این افراد چیزی جز ضرر برای سینما نیست.

نجفی گفت: الان که با شما صحبت می کنم نمی گویم تصمیم قطعی گرفته ام، اما در ادامه فعالیت شک دارم. نزدیک به دو سال است که چنین رفتاری را از سوی برخی از اعضای هیئت مدیره تحمل می کنم. مثلاً وقتی می خواستیم آقای شاهواری را به عنوان مدیرعامل خانه سینما انتخاب کنیم، مجبور شدم یکی از اعضای هیئت مدیره را از جلسه اخراج کنم، این فرد شرایطی ایجاد کرد که واقعاً من را برای مطرح کردن آن آزار می دهد. تمامی اعضای هیئت مدیره توسط این فرد به دادگاه برده شدند. باید بگویم افرادی در هیات مدیره خانه سینما هستند که با خانه سینما برابری نمی کنند.

وی همچنین در پاسخ به اینکه دلایل استعفای منوچهر شهسواری چه بوده است، توضیح داد: مدارا انجام نده این وضعیت مهم ترین دلیل استعفای او بود. متأسفانه او برای حل مشکلات سانوف بسیار تحت فشار بود و هیئت مدیره مانند سدی جلوی او ایستادند. مثلا مدیر عامل برای معرفی هیات انتخاب اسکار تحت فشار بود و هیات مدیره گفتند چرا ما باید درگیر این موضوع باشیم؟ بار اطلاع ندادی

رئیس هیات مدیره خانه سینما تصریح کرد: متاسفانه به دلیل انتخاب اشتباه صنوف، معاملات تاثیرگذاری در هیات مدیره خانه سینما وجود ندارد. تاکید می کنم که نمی گویم استعفا دادم یا استعفا می دهم، بلکه در ادامه فعالیت خود تردید دارم.

وی در پاسخ به این سوال که استعفای منوچهر شهسواری به دلیل حواشی انتخابات خانه سینما با توجه به ابقای هیات مدیره یا ادامه فعالیت مدیرعامل پس از پایان دوره وی نبود؟ توضیح: همه اینها از دلایل استعفای آقای شاهواری است. اما مشکل اینجاست که خیلی از دوستان دوست دارند چنین بازی هایی ادامه پیدا کند. نمی دانید چقدر تلاش کردیم تا جشن خانه سینما را تشکیل دهیم و آقای توحیدی را به عنوان دبیر حزب انتخاب کنیم.

نجفی در پاسخ به شنیدن لیست ۷ یکشنبه وی با تهیه دستور انتخاب هیات مدیره تاکید کرد: من چنین لیستی را سراغ ندارم.

رئیس هیات مدیره خانه سینما همچنین در پاسخ به این سوال که آیا استعفای منوچهر شهسواری پذیرفته می شود یا خیر، توضیح داد: بدون شک فعلا این استعفا پذیرفته نمی شود. مگر اینکه خودم به این نتیجه برسم که به مصلحت است که در هیات مدیره نباشم، در این صورت نه تنها حضور نخواهم داشت، بلکه از آقای شاهواری هم می خواهم که حضور نداشته باشند چون به هم قول داده بودیم. . که بیایید با هم کار کنیم[اشک برای سینما]در این زمینه کارهای زیادی انجام داده ایم از جمله ضبط هنر/-سینما[uflimkienuna[dmug[a/-/inemaF’danir-rigwardg[amilna[afnaaffarijietwa[daminnhomhir-re;istrazzjonitad-darta/-/inema