استرالیا به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را لغو کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دولت استرالیا رسما تصمیم خود برای به رسمیت شناختن بیت را اعلام کرد. مقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی

” نان وونگوزیر امور خارجه استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد: تصمیم قبلی کابینه دولت استرالیا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت مقدس اسرائیل را به عنوان پایتخت پاک می کند.»

وونگ در یک کنفرانس تلفنی صبح، او به خبرنگاران گفت که «اسکات موریسون“، نخست وزیر سابق استرالیا با به رسمیت شناختن بیت مقدس بجای همیشه آویواو بازی بدی انجام داد و استرالیا را از جامعه دور کرد بین المللی کنار گذاشته می شوند وزیر امور خارجه استرالیا نیز تاکید کرد که وضعیت بیت مقدس این موضوعی است که باید بین فلسطین و مقامات حل شود همیشه آویو مورد مذاکره قرار گیرد.

نوت بوک وونگ وی در بیانیه ای اعلام کرد: استرالیا متعهد به راه حل دو دولتی است که در آن اسرائیل و یک کشور فلسطینی در صلح و امنیت در مرزهای بین دو کشور زندگی کنند. بین المللی همزیستی به رسمیت شناخته شد، بنابراین ما به این منبع نزدیک می شویم سبک ما از آن حمایت نخواهیم کرد.»

اعلان و شفاف سازی وزیر خارجه استرالیا در مورد این موضوع اندکی پس از آن منتشر شد که اوایل روز دوشنبه گزارش هایی مبنی بر احضار بیت استرالیا منتشر شد. مقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در سایت های دولتی حذف شده است.

“چمباتمه زدن موریسوننخست وزیر سابق استرالیا در اواسط دسامبر ۲۰۱۸ اعلام کرد که در فکر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و احتمالا انتقال سفارت استرالیا به این شهر است. موریسون وی در عین حال گفت که انتقال سفارت کشورش از تل آویو به بیت المقدس به نتیجه روند توافق صلح بین رژیم صهیونیستی و فلسطین بستگی دارد.

گفتنی است که نمایندگان اپوزیسیون استرالیا به این تصمیم واکنش نشان دادند موریسون آنها معتقد بودند که او با این اقدام به دنبال جلب حمایت بیشتر آمریکا به عنوان متحد اصلی این کشور و همچنین کسب آرای شهروندان یهودی کشورش در انتخابات بعدی است.

چمباتمه زدن موریسون او از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ به عنوان سی امین نخست وزیر استرالیا خدمت کرد و سپس آنتونی جایگزین او شد. آلبانیایینخست وزیر کنونی این کشور گفت.