استثنا برای مخالفان در افزایش سقف بدهی “امکانات واقعی”


رئیس جمهور بایدن روز سه شنبه پیشنهاد کرد که دموکرات های سنا می توانند برای تصویب قانونی که سقف بدهی را افزایش می دهد ، یک بار از قاعده معمول 60 نمره مجلس استثناء کنند.

بایدن هنگام بازگشت از سفر خود به میشیگان به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: “اوه ، من واقعاً فکر می کنم این امکان پذیر است.”

جمهوری خواهان تأکید کرده اند که از افزایش محدودیت استقراض فدرال – كه به گفته مقامات خزانه داری تا 18 اكتبر اعلام می شود – تا زمانی كه دموكرات ها تلاش كنند راه بروند ، حمایت كنند.

دموکرات ها به نوبه خود هشدار داده اند که در صورت عدم افزایش محدودیت ، پیامدهای اقتصادی وخیمی وجود دارد و معتقدند که جمهوری خواهان موظفند محدودیت را به صورت دو حزبی افزایش دهند.

هفته گذشته ، سنا لایحه تصویب شده توسط مجلس نمایندگان را برای جلوگیری از تعطیلی دولت که شامل افزایش محدودیت بدهی می شد ، تصویب کرد. قرار است سنا بعد از ظهر چهارشنبه رای جداگانه ای برای افزایش سقف بدهد. و به احتمال زیاد به 60 تن مورد نیاز نخواهد رسید.

اگر دموکرات های سنا با مخالفان – که به عنوان گزینه هسته ای شناخته می شوند – پیش بروند ، ممکن است برای لغو قانون مجلس که برای تصویب تمدید سقف بدهی به 60 رأی نیاز دارد و پس از آن رأی به تصویب تمدید زمان نیاز داشته باشند ، رای دهند. هر دو رای ممکن است کامالا هریس ، معاون رئیس جمهور را ملزم کند که 50-50 به نفع دموکرات ها شکست دهد.

گزینه های هسته ای در حال حاضر فقط برای انتصاب های ریاست جمهوری استفاده می شود. این شامل قضات دیوان عالی کشور می شود. این قانون هرگز برای جایگزینی قانونگذار مخالف 60 رأی استفاده نشده است ، اگرچه برخی از دموکراتها در سالهای اخیر بر این امر تاکید کرده اند.

کمالا هریس ، معاون رئیس جمهور ، دموکرات ها را نابود می کند
سوزان والش ، پرونده/AP

با این حال ، هنوز مشخص نیست که آیا دموکرات های سنا رأی به حرکت دارند یا خیر. سنسورها: جو مانچین (DW.Va.) و Kyrsten Sinema (D-Ariz.) بر تضعیف مخالفان قانونگذار سرسخت هستند. اگرچه احتمال پیش فرض دولت آمریکا ممکن است دیدگاه آنها را تغییر دهد.

“ما پیش فرض نمی کنیم. منچین روز سه شنبه گفت: “بگذارید خیلی واضح توضیح دهم.” “به اندازه کافی افراد خوب برای درک شاخه وجود دارد. و ما این کار را نمی کنیم. “

منچین افزود: “من درباره چیزها قضاوت نمی کنم.” “من فقط می دانم که افراد خوب وجود دارند. به اندازه کافی اینجا بمانید تا اجازه ندهید این کشور از وعده های خود شکست بخورد … این اتفاق نمی افتد. “

در نامه ای که روز دوشنبه به بایدن ارسال شد میچ مک کانل ، رهبر اقلیت سنا به رئیس جمهور گفت: وی گفت: “دو طرف آنقدرها کلیدهای روشنایی نیستند [House] مدرس [Nancy] پلوسی و [Senate Majority] سر [Chuck] شومر ممکن است پول قرض کرده باشد و سپس آن را برگرداند تا خرج کند.

مک کانل ادامه داد: “موقعیت حزب جمهوری خواه ساده است.” به مدت دو ماه و نیم فقط به ما اخطار داده شده است زیرا حزب شما می خواهد به تنهایی حکومت کند. بنابراین طرف باید به تنهایی با محدودیت بدهی نیز برخورد کند. “

رئیس جمهور نیز روز دوشنبه در اظهاراتی به جمهوری خواهان گفت: “بیایید وظیفه خود را انجام دهیم”

میچ مک کانل ، رهبر اقلیت سنا ، جمهوری چک ، پس از نشست سیاستگذاری کنگره جمهوری خواهان در واشنگتن در روز سه شنبه ، 5 اکتبر 2021 ، با خبرنگاران صحبت می کند.
میچ مک کانل ، رهبر اقلیت سنا گفت که دموکرات ها باید به تنهایی سقف بدهی را بردارند.
J. Scott Apple White/AP

بایدن گفت: “از راه دور شوید ، اگر نمی خواهید کشور را نجات دهید ، بروید تا آن را نابود نکنید.”

بایدن همچنین روز سه شنبه اعلام کرد که قوانین مربوط به هزینه های اجتماعی را تصویب می کند ، از جمله اصلاحیه هاید ، که تأمین مالی فدرال برای تقریباً همه سقط جنین از طریق Medicaid ، ارتش و سایر برنامه های مالیاتی را ممنوع می کند.

رئیس جمهور پیش از شفاف سازی به خبرنگاران گفت: “من می خواهم این لایحه تصویب شود.” “من به هر طریقی آن را امضا می کنم.”

دیدگاهتان را بنویسید