استاندار از شرکت های تاتارستان برای فعالیت در گیلان دعوت کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، اسدالله عباسی بعدازظهر سه شنبه با رستم گفت و گوی تصویری داشت مینی خانوف رئیس جمهور تاتارستان روسیه بر اساس سه اصل علاقه مند به گسترش همکاری با این جمهوری است گنه و راهبردهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی و افزود: این همکاری می تواند در اکثر زمینه های مختلف تجاری، اقتصادی و کشاورزی صورت گیرد.

وی تاکید کرد: استان گیلان با وجود ظرفیت‌های فراوان می‌تواند دروازه‌ای برای همکاری ایران با این جمهوری باشد. تاتارستان وی گفت: آبراه مشترک دریای خزر و رودخانه است ولگا این همکاری را تسریع کند.

عباسی با اشاره به پیوند فرهنگی دو کشور تصریح کرد: ابلاغ و تفاهم نامه توسعه همکاری های اقتصادی بین اتاق بازرگانی گیلان و جمهوری. تاتارستان در سال های گذشته همکاری های لازم را انجام داد.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه طرح مشترکی در حوزه مراکز تحقیقاتی قابل اجرا است افزود: منطقه آزاد انزلی نیز بستر مناسبی را برای توسعه همکاری ها در شبکه حمل و نقل دریایی فراهم می کند.

عباسی با دعوت از شرکت ها تاتارستانی وی برای فعالیت های تجاری در گیلان گفت: نقشه راه روابط تجاری از طریق روسای اتاق بازرگانی ارائه شود.

وی پیشنهاد داد که جلسه بعدی شورا تشکیل شود بین المللی همکاری تجاری اتاق های بازرگانی طی سال آینده در جمهوری تاتارستان وی افزود: دولت گیلان آمادگی دارد در بخش ویژه برای اجرای چندین نمایش همکاری کند تاتارستان دارد

عباسی در ادامه گفت: گیلان آمادگی برپایی نمایشگاه توانمندی های تجاری و صنعتی روسیه در شهر رشت یا منطقه آزاد انزلی و همچنین صادرات محصولات کشاورزی و مصالح ساختمانی به این کشور را دارد. تاتارستان و گوشت حلال گاو، گوسفند و غلات را از آن کشور وارد کند.