از کشف ۵۱ معدنچی قاچاق تا دستگیری فروشندگان غیرقانونی اسلحه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، کلانشهر تهران محل وقوع حوادث و جنایات مختلف است. هر روز تماس های زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که اغلب آنها عملیاتی بوده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرم می شود. جنایی خواهد بود

در این بسته خبری به برخی از ماموریت ها، حوادث و جنایات می پردازیم.

دستگیری فروشنده غیرقانونی اسلحه

سرگرد محمد زیدی وی در تشریح جزئیات این خبر گفت: اواسط هفته گذشته گزارشی مبنی بر فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی توسط فردی در فضای مجازی به دست ما رسید که موضوع با تشریح ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت. پایگاه ۱ پلیس امنیت عمومی پایتخت

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و پلیسی، بهداشت و سوقم این خبر تایید و دستور دستگیری و تفتیش مخفیگاه متهم از سوی مقام قضایی به دست آمد.

زیدی وی بیان کرد: سرانجام شامگاه ۲۰ مرداد ماه تیمی از ماموران مجرب پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی پایتخت به نشانی مذکور حوالی قطریه اعزام و پس از چند ساعت تعقیب و گریز و تحت نظر قرار گرفتن متهم در حالی دستگیر شد. قصد مراجعه به مغازه را داشت که یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز به همراه ۹ فشنگ مربوط به ۵ قبضه سلاح سرد ( قمه ) و ۶۴ فشنگ جنگی کشف شد.[allil-mo[bitieg[uInstabubiċċaarmatal-kaċċaillegaliflimkienma’۹skrataċrelatati5armikesħin(machete)u64skrataċtal-ġlied

معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی تهران با اشاره به اینکه متهم پس از انجام بازجویی های اولیه برای سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد، خاطرنشان کرد: متهم در اعترافات خود محل به دست آوردن این سلاح را یک عدد اعلام کرد. . از استان های مرکزی کشور است.

این افسر پلیس در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده چنین مواردی سریعا از طریق سامانه ۱۱۰ پلیس را در جریان قرار دهند.

اجرای طرح جمعی بیاورید معتاد به مواد مخدر

سرهنگ محمد قاسم منو ببین وی ضمن تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پاسخ به درخواست ها یک مردم و اعتراض به حرکت ترک اعتیاد در شهر تهران، اجرای طرح مشترک بیاورید معتادان مجاهد دیروز در تهران برگزار شد.

وی بیان کرد: در این عملیات ۳۸۰ معتاد متجاهر کشته شدند بیاورید شد تاکید کرد: این طرح ها به صورت مستمر در شهر تهران بزرگ اجرا می شود.

این افسر پلیس افزود: علاوه بر ازدحام جمعیت بیاورید معتادان متجاهر، ۴ فروشنده مواد مخدر نیز دستگیر و در تحقیقات تکمیلی ۲۵۰ گرم مواد مخدر کشف شد.

جانشین پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: معتادان متجاهر بیاورید پس از تشکیل پرونده به مراکز توانبخشی و مراجع قضایی معرفی می شوند.

سرهنگ منو ببین وی با اشاره به اینکه شهروندان در صورت مواجهه با چنین مواردی سریعا با ۱۱۰ تماس بگیرند، در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با اجرای طرح های جمعی بیاورید معتادان به مواد مخدر به بهبود سلامت جسمی و روانی این افراد کمک خواهند کرد.

از کشف 51 معدنچی قاچاق تا دستگیری دلالان غیرقانونی اسلحه

کشف ۵۱ معدنچی قاچاق در جنوب تهران

سرهنگ جلیل موفوفی در تشریح این خبر گفت: تیم عملیاتی پاسگاه انتظامی «نعمت آباد» روز گذشته در حین گشت زنی در محدوده بزرگراه آزادگان به یک دستگاه وانت پارک شده در حاشیه بزرگراه با چراغ روشن مشکوک شدند.

وی با بیان اینکه ماموران برای تحقیقات بیشتر به سمت خودرو رفتند، تصریح کرد: راننده خودرو با مشاهده خودروی پلیس به سرعت از خیابان های فرعی بزرگراه متواری شد و ماموران پس از مدتی از تعقیب و گریز متوقف شدند. یک معدنچی قاچاق کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: مظنون ۳۰ ساله در تحقیقات پلیسی به جرم خود اعتراف و محموله قاچاق حمل می کرد و اظهار داشت که قصد تحویل دارد. معدنچیان به فردی در تهران که توسط ماموران دستگیر شد.

سرهنگ مکفوفایی افزود: کارشناسان ارزش اقلام مکشوفه را ۴ میلیارد ریال اعلام کردند و متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و جزئیات آن کشف می شود.

کشف ۱۹ کیلو شیشه و هروئین در شرق تهران

سرهنگ ضرغام آذین اظهار داشت: ماموران اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران با انجام اقدامات اطلاعاتی از انبار مقادیری مواد مخدر از منزلی در منطقه تهران پارس کشف شد.

وی افزود: ماموران با شناسایی منزل مورد نظر با هماهنگی قضایی به محل اعزام و در بازرسی از این محل ۱۳ کیلو شیشه و ۶ کیلو هروئین کشف و یک متهم را دستگیر کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران خاطرنشان کرد: پلیس بر اساس وظایف ذاتی خود و با اشراف اطلاعاتی با پدیده شومی برخورد می کند. مواد مخدر دعوا می کند