ارزان ترین خودروهای داخلی را بشناسید


شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و قیمت های گزاف به ویژه در بازار خودرو، خریداران بسیاری را به سمت ارزان ترین خودروهای داخلی جذب می کند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار خودرو اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپرس، هرچه مدل خودرو بالاتر باشد، استهلاک آن در مقایسه با سایر محصولات کمتر است، اما این به معنای ارزانتر بودن خودروها نیست. اگر محصول خریداری شده مدل خودروی خارجی باشد به دلیل تحریم ها و نبود لوازم جانبی خودرو در کشور هزینه زیادی برای مصرف کننده خواهد داشت. با وضعیت کنونی بازار، بسیاری از مردم به سراغ خرید ارزان ترین خودروهای داخلی می روند تا پس از خرید، نگران تهیه تجهیزات اضافی نباشند. در ادامه این مطلب سعی کردیم تعدادی از ارزان ترین خودروهای داخلی را معرفی و بررسی کنیم.

غرور

در حال حاضر ارزان ترین خودروی بازار داخلی سایپا پراید است که چند سالی است پرفروش ترین خودرو بوده است. فراوانی بازار لوازم یدکی این خودرو و سادگی تعمیر آن، پراید را به یکی از ارزان ترین خودروهای بازار داخلی تبدیل کرد. به گفته کارشناسان تعویض تسمه این خودرو ۴۵ دقیقه و تعویض روغن تنها ۳۰ دقیقه زمان می برد.

پژو ۲۰۶

یکی از پرطرفدارترین محصولات داخلی در بازار خودرو، پژو ۲۰۶ است که عنوان خودروی ارزان قیمت را نیز به خود اختصاص داد. تیپ ۲ این خودرو به موتور ۱.۳ لیتری TU3 مجهز شده و توانایی تولید ۷۵ اسب بخار قدرت را دارد. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در حالت ترکیبی حدود ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می سوزاند. اگر خودرو پژو ۲۰۶ تحت فشار بیش از حد قرار نگیرد، می تواند سال ها بدون مشکل کار کند. البته این خودرو هزینه تعمیر بالایی ندارد و با هزینه مناسب قابل تعمیر است. گفتنی است پژو ۲۰۶ استهلاک نسبتا کمی دارد.

تندر ۹۰

اگر به دنبال خرید خودرو با قیمت پایین هستید، تندر ۹۰ می تواند انتخاب خوبی باشد. این خودرو دارای موتور ۱.۵ لیتری با قدرت ۱۱۰ اسب بخار است که با دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک در بازار به فروش می رسد. این محصول در هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۸ لیتر بنزین مصرف می کند. هزینه نگهداری این خودرو بسیار پایین بوده و از دوام فنی بهتری نسبت به رقبا برخوردار است. کابین جادار همچنین این خودرو را به یک خودروی محبوب داخلی تبدیل کرده است.

درمان می کند

تیبا را می توان آخرین خودروی ارزان قیمت بازار نامید. فروشندگان این محصول را دوقلو پراید می دانند زیرا از نظر نگهداری و عملکرد فنی تغییرات زیادی با آن خودرو ندارد. بسیاری از خریداران تیبا و پراید نمی توانند تفاوت زیادی بین این دو محصول قائل شوند اما تیبا را می توان از نظر ایمنی بهتر از پراید دانست. تیبا نیز مانند پراید بازار دارای قطعات یدکی زیادی در کشور است و تعمیر آن مشکل چندانی نخواهد داشت.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: