ادعای جدید کاخ سفید: کره شمالی مخفیانه گلوله های توپخانه ای به روسیه فرستاد


به گزارش خبرگزاری فارس، «جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه مطالبات جدیدی را علیه روسیه مطرح کرد.

کربی در یک کنفرانس مطبوعاتی با محکوم کردن پرتاب موشک بالستیک کره شمالی گفت: ما با متحدان خود برای مقابله با تهدیدات کره شمالی هماهنگ خواهیم کرد. ما متعهد به دفاع از کره جنوبی و ژاپن در برابر هر تهدیدی هستیم.»

این مقام آمریکایی مدعی شد: شواهدی که ما در اختیار داریم نشان می دهد که کره شمالی به طور مخفیانه مقادیر قابل توجهی گلوله های توپخانه را به روسیه ارسال می کند و ما بررسی خواهیم کرد که آیا آنها این محموله ها را دریافت کرده اند یا خیر.

وی همچنین مدعی شد که کره شمالی تلاش می کند این محموله ها را مخفیانه به روسیه برساند و با مخفی کردن مقصد آنها سعی دارد وانمود کند که آنها را به کشورهای غرب آسیا یا آفریقای تاپ ارسال می کند.

کربی همچنین درباره کره شمالی گفت، آزمایش‌های موشکی اخیر این کشور تهدیدی برای پرسنل ارتش آمریکا نبود، با این حال نیروهای آمریکایی در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

وی همچنین گفت: ما تضمین خواهیم کرد که توانایی دفاع از متحدان آمریکا در برابر کره شمالی را حفظ خواهیم کرد.

این مقام کاخ سفید افزود: چین در کره شمالی نفوذ دارد اما از این توانایی برای کاهش تنش استفاده نمی کند. با این حال، ما از استفاده سازنده چین از این نفوذ برای خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره استقبال می کنیم.

کربی گفت: ما آماده هستیم تا بدون هیچ قید و شرطی با کره شمالی درباره زرادخانه هسته ای آن کشور گفتگو کنیم.

ارتش کره جنوبی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ارتش پیونگ یانگ دقایقی پیش دست کم ۱۰۰ گلوله توپ را به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) شلیک کرد که در مرز دریای حائل بین دو کره فرود آمد.

در این بیانیه گفته شده است که ارتش کره شمالی در هفت ساعت گذشته علاوه بر ۱۰۰ گلوله توپ، حداقل ۱۷ موشک بالستیک و انواع دیگر موشک ها را به سمت دریای شرق شلیک کرده است.

ساعاتی بعد ارتش کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد که کره شمالی از ابتدای روز ۶ موشک دیگر به اضافه ۱۷ موشک قبلی شلیک کرده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید