اختلاف نظر ایران و اروپا در تاریخ شروع مذاکرات هسته ای – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر ، وب سایت ملی با انتشار گزارشی مدعی شد که ایران و اتحادیه اروپا در زمان آغاز مذاکرات در وین درباره از سرگیری توافق هسته ای دچار آشفتگی شده اند.

طبق گزارشات ملی پس از دیدار مقامات ایرانی و اتحادیه اروپا در تهران دو طرف هنوز در مورد بازه زمانی از سرگیری مذاکرات در وین به توافق نرسیده اند.

در این گزارش همچنین آمده است که قرار است دو طرف در روزهای آینده برای مذاکرات بیشتر در بروکسل دیدار کنند.

انریکه مورا ، سفیر اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات هسته ای در وین که در تهران است با معاون وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد

همزمان با سفر سفیر اتحادیه اروپا به ایران ، روبرت مالی ، سفیر وزارت خارجه ایالات متحده ، که در حال مذاکره با مقامات اسرائیلی و امارات است. و قرار است از جمعه سفر به امارات متحده عربی ، قطر و عربستان را آغاز کند.

دیشب آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اسرائیل گفت که اگر راه دیپلماتیک برای بازگرداندن توافق هسته ای بین ایران و ابرقدرت – برجام – ناموفق باشد ، ایالات متحده به جایگزین ها روی می آورد.

اگرچه دولت بایدن مدعی است که قصد دارد راه را برای ایالات متحده هموار کند بازگشت به توافق هسته ای بریکس از طریق مذاکرات در وین. پایتخت استرالیا تاکنون شش دور مذاکره انجام شده است. همانطور که واشنگتن بر حفظ برخی تحریم ها نیز اصرار داشت. با توجه به ادعاهای مربوط به موشک و مناطق تحریم های ایران هنوز تأیید واشنگتن را دریافت نکرده است ، با اصرار ایالات متحده بر حفظ برخی از تحریم های اعمال شده از سوی دولت دونالد ترامپ و دولت بایدن که تداوم را تأیید کرده است. وضعیت شکننده ای ایجاد کرده است. دولت بایدن می گوید که نمی تواند تضمین دهد که دولت بعدی آمریکا خارج نخواهد شد. از طریق توافق ، مذاکرات متوقف شد.

دیدگاهتان را بنویسید