احداث ۸ هزار مسکن و آزادی ۸ هزار زندانی به نیت شهدا


به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند، سردار مهدی فرجی بعد از ظهر امروز در قرارگاه شهرستانی کنگره ۸ هزار شهید استان همدان در فرمانداری نهاوند اظهار کرد: برای این منظور پیشنهاد ما این است که تمام کارهایی را که در شهرستان صورت می‌گیرد مانند افتتاحیه‌ها و سایر موارد به نیت شهدا و از طریق کنگره انجام شود.

وی با بیان اینکه این اقدام آثار و برکات خوبی در جامعه خواهد داشت گفت: البته باید به این مساله توجه داشت که اگر قرار است برای مردم کاری انجام شود باید شان و حرمت آنان حفظ شود.

دبیر اجرایی کنگره ملی فرماندهان و ۸ هزار شهید استان همدان افزود: همدان در برگزاری کنگره شهدا پیشتاز و سرآمد استان‌های دیگر بوده که سایر استان‌ها از آن الگوبرداری کرده‌ند بنابراین باید در روند برگزاری کنگره دوم به کیفیت برنامه‌ها بیشتر توجه شود.

وی با بیان اینکه کنگره اول با کنگره دوم خیلی متفاوت خواهد بود افزود: در فاصله کنگره اول تا دوم، شهدای زیادی در استان داشته‌ایم که بسیاری از آنان مثل سردار همدانی و سردار سلگی و سایر شهدای شاخص مدافع حرم بوده‌اند که این مساله به عنوان یک ظرفیت می‌تواند به کنگره سال آینده غنای بیشتری دهد.

 فرجی در ادامه سخنانش همدان را در عرصه دفاع مقدس پیشتاز عنوان کرد و گفت: نقش استان همدان در دفاع مقدس از جمله عملیات مرصاد پررنگ است به گونه‌ای که ما در این عملیات ۱۳۴ شهید که سه نفر آنها فرمانده گردان بودند تقدیم کردیم.

وی با بیان اینکه باید آثار مکتوب بیشتری در حوزه ایثار و جانفشانی رزمندگان همدان به رشته تحریر درآید خواستار توجه به این مهم از سوی نویسندگان و هنرمندان شد.

دبیر اجرایی کنگره ملی فرماندهان و ۸ هزار شهید استان همدان گریزی به برنامه‌های کنگره برای خدمت‌رسانی به مردم زد و افزود: احداث ۸ هزار مسکن برای محرومان، تامین ۸ هزار جهیزیه برای نیازمندان، آزادی ۸ هزار زندانی جرائم غیر عمد، انجام ۸۰۰ هزار مشاوره پزشکی و سرکشی از خانواده‌های شهدا تدارک در دستور کار است که تا زمان برگزاری کنگره در سال آینده انجام می‌شوند.

وی بر همکاری دستگاه‌های اجرایی در نهاوند برای برگزاری بهتر برنامه‌های شهرستانی تاکید کرد و افزود: باید آموزش و پرورش، کمیته امداد، علوم پزشکی، منابع طبیعی و محیط زیست در این زمینه ورود جدی داشته باشند و در قالب کمیته‌های ۲۴گانه با محوریت فرمانداری برنامه‌های خود را ارائه دهند.

فرمانده سپاه نهاوند نیز گفت: در راستای برنامه‌های کنگره ملی ۸ هزار شهید استان، در نهاوند تاکنون برنامه‌هایی اجرا شده و یا در حال اجراست که منافعی را برای شهرستان خواهد داشت.

علی مختاری افزود: در این راستا برنامه‌های فرهنگی مانند برگزاری۴۰ یادواره شهدای محله محور، برنامه‌ریزی ساخت و نصب تندیس سردار سلگی، تعیین شهید شاخص سال شهرستان و کاشت نهال به یاد شهدا و سرکشی از خانواده های شهدای شهرستان در دستور کار بوده و هست.

وی افزود:برنامه ساخت ۴۳ واحد مسکن برای محرومان، برگزاری یادواره ۳۵ مفقودالاثر شهرستان و یادواره ۱۳۲ امیر ارتش از دیگر برنامه‌هایی است که امسال در شهرستان انجام خواهد شد ضمن اینکه کنگره شهدای شهرستان نهاوند را نیز طی سال جاری برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید