اتحادیه اروپا برای جنگ در اوکراین با اعراب ائتلاف نمی کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، منابع عربی روز جمعه اعلام کردند اعضای اتحادیه عرب با درخواست کشورهای اروپایی برای حمایت از اوکراین موافقت کردند.

بر اساس این گزارش، دو روز پیش در نشستی با حضور نمایندگان دائمی اتحادیه عرب و نمایندگان کمیته های سیاسی و امنیتی شورای اتحادیه اروپا، تصمیم گرفته شد موضع بی طرف اتحادیه عرب در قبال تغییر کند. جنگ اوکراین

بر اساس گزارشی که در نتیجه مذاکرات رهبران عرب با مقامات اروپایی منتشر شد، نمایندگان عرب با درخواست طرف اروپایی برای تغییر موضع بی طرف خود در قبال جنگ اوکراین و روسیه مخالفت کردند و حمایت خود را از کی یف اعلام کردند.

به گفته منابع خبری حاضر در اجلاس اتحادیه عرب، نمایندگان اروپایی در این نشست شرکت کردند تا تلاش کنند به تأثیر منفی عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین بر عرضه مواد غذایی به کشورهای عربی و کمبود غلات و سایر کالاها از سراسر اوکراین رسیدگی کنند. صادر شود تا موضع اعراب در قبال این جنگ تغییر کند و با جلب حمایت اعراب بر مسکو فشار بیشتری وارد کند.

پیش از این برخی روزنامه های انگلیسی از تشکیل ائتلاف کشورهای اروپایی با برخی کشورهای عربی برای غلبه بر محاصره اوکراین خبر داده بودند که البته بر موضع بی طرف اعراب در قبال جنگ اوکراین تاکید دارد. شکست خورده اند. .