ائتلاف متجاوز سعودی یک نفتکش یمنی را توقیف کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی با توقیف نفتکش یمنی از ورود نفتکش یمنی به بندر حدیده جلوگیری کرد و در جیبوتی بازرسی های لازم انجام شد. .

بر این اساس عصام المتوکل، سخنگوی شرکت نفت یمن گفت: ائتلاف متجاوز سعودی از ورود یک کشتی حامل سوخت به بندر حدیده جلوگیری کرد و در جیبوتی نیز بازرسی های لازم انجام شد.

این در حالی است که شرکت نفت یمن پیش از این اعلام کرده بود که ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی از ورود یک کشتی حامل گازوئیل به بندر حدیده جلوگیری کرده است.

لازم به ذکر است که شرکت نفت یمن پیش از این به عنوان شریک متجاوز ائتلاف سعودی در دزدی دریایی علیه کشتی های سوختی به سازمان ملل اعلام کرده بود که کشتی ها را به محل اسارت و محل دزدی دریایی ائتلاف متجاوز می فرستد.

تسخیر کشتی های یمنی در شرایطی است که پیش از این «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن اقدامات کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی به رهبری آمریکا برای توقیف کشتی ها را محکوم کرده بود. حامل سوخت یمن گفت: اقدامات کشورهای عضو ائتلاف سعودی بر اساس توقیف کشتی‌های حامل سوخت علی‌رغم بازرسی از این کشتی‌ها و صدور مجوز سازمان ملل را محکوم می‌کنیم.