آیت الله نوری همدانی: دشمن با فتنه های مختلف به دنبال تخریب افکار جوانان است.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله حسین نوری همدانی چهارشنبه شب در دیدار مبلغان نخبه حوزه علمیه قم اظهار داشت: تربیت مبلغ وظیفه بسیار مهم و بزرگی است و نباید این موضوع حساس را دست کم گرفت. ، ما در تاریخ اسلام فقهای بزرگ زیادی داریم. ، اما خطبه های معروف زیادی وجود ندارد.

وی ادامه داد: فقیه برای رسیدن به مرتبه خطیب باید موقعیت ها و مسائل زیادی را تجربه کند، مهمترین کاری که در این مسیر باید انجام داد رسیدن به مفاهیم عمیق قرآنی است. موضوعات قرآن بسیار عمیق و پرمحتوا است و ممکن نیست مبلغی نسبت به کتاب قرآن کمی آگاهی داشته باشد.

مرجع تقلید شیعیان افزود: قدم بعدی که یک مبلغ باید بردارد این است که معنای کتاب نهج البلاغه را بعد از قرآن بفهمد، این کتاب برای ما شیعیان نعمت بزرگی است که باید از تمام توانایی هایش استفاده کنیم، با قاطعیت می گویم بعد از آن. قرآن، نهج البلاغه تنها کتابی است که در سطح بالایی قرار دارد.

وی در ادامه بیان کرد: انتقال پیام دین به مردم و نشر معارف دینی در جامعه رسالت بسیار سنگینی است که بر اساس آیات و روایات بر عهده روحانیت و مبلغین گذاشته شده است. و این اصلا کار کمی نیست و باید به آن توجه کنند.

نوری همدانی تصریح کرد: یکی از کارهایی که دشمن برای رسیدن به اهداف خود انجام می دهد، حق باطل است، نوعی دشمنی که به فتنه رنگ و درخشش می دهد تا نظرات جوانان ما را هدف قرار دهد.

این مرجع تقلید گفت: اجرا و توسعه فتنه یکی از حوادثی است که در آخرالزمان رخ می دهد، در روایات آمده است که پیامبر از فتنه دشمن آگاه بوده و معتقد است که دشمنان اسلام. با فتنه بین مسلمانان تفرقه بیندازید. آنها برای رسیدن به اهداف شوم خود توطئه درست می کنند، به همین دلیل است که پیامبر خدا (ص) بارها مسلمانان را در حکایتی متفاوت آگاه و نصیحت کرده است.

وی در پایان تاکید کرد: مبلغان دینی باید در کلام خود متواضع باشند و از کلمات و جملات حضرت علی (ع) استفاده کنند تا جملات آنان تاثیر بیشتری داشته باشد و در پاسخگویی به شبهات دینی در جامعه تلاش کنند.

انتهای پیام/۷۸۰۳۰
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید